Політикині в усьому світі підтримують Україну під час російської агресії. Вони засуджують дії Кремля, наполягають на санкціях для Росії та відзначають сміливість українців і українок.
Платформа «Жінки – це 50% успіху України» зібрала важливі цитати світових лідерок.
Голоси Мюнхенської безпекової конференції
Під час Мюнхенської безпекової конференції міністерка закордонних справ Сполученого Королівства Елізабет Трасс розповіла про обмеження, що чекають на росіян: «Ми позбавимо олігархів можливості рухати свої гроші по всьому світу. Ми зупинимо їхні подорожі та ускладнимо для російських компаній доступ до наших ринків капіталу. І ми збираємося ускладнити для Росії доступ до ринків суверенних боргів».
У свою чергу, міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок наголосила, що варто відмовитися від терміну «українська криза» та закликала Росію вивести війська:
«Ми маємо чітко розуміти, що прямо серед Європи назріває нова війна. Росія створила неприйнятну загрозу, погрожуючи військами не лише Україні, а й нам усім, безпековій архітектурі в Європі. Тож ця криза — не «українська криза», ми маємо бути дуже обережними з визначенням. Це – російська криза. І ми закликаємо Росію негайно відвести війська», – наголосила Анналена Бербок.
Читайте також: Військова агресія РФ: як міністерки оборони різних країн підтримують Україну
Вона наголосила, що українці мають право на свободу і право обирати своє майбутнє. «Зараз на кону – не менше, ніж мир у Європі, і питання, чи готові ми захищати міжнародний порядок, заснований на правилах».
У Мюнхені також виступила віцепрезидентка США Камала Гарріс. Вона заявила, що дії Росії в Україні становлять загрозу для «основ європейської безпеки».
«Росія удаватиме незнання та невинність, вона створюватиме неправдиві приводи для вторгнення, і вона накопичуватиме війська та вогневу міць у всіх на очах. Тепер ми отримуємо доповіді про провокації. І ми бачимо, що Росія поширює дезінформацію, брехню та пропаганду», – сказала віцеперзидентка.
Гарріс також зазначила, що в разі наступу Росії на Україну, США не обмежаться санкціями.
Читайте також: «Терпи, моя красуне» в російсько-українських відносинах
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн теж заявила, що підтримує Україну.
«У випадку нападу на Україну ми обмежимо доступ Росії до фінансових ринків і встановимо експортний контроль, який зупинить можливість РФ модернізувати свою економіку. Ми маємо чимало високотехнологічних товарів, у яких домінуємо і які Росія не може замінити», – наголосила Урсула фон дер Ляєн.
Вона також пообіцяла, що ЄС і його партнери відреагують на агресію Росії єдністю, твердістю та рішучістю.
«Сили Україні та її народові!»
Колишня президентка Литви Даля Грибаускайте висловилася на підтримку України:
«Сили Україні та її народу! Чергове випробування для Заходу: ми вміємо тільки говорити чи вміємо діяти? А для загарбників: хто взяв меч, від меча й загине! Слава Україні!», –написала Грибаускайте у фейсбуку.
Словаччина засуджує дії Росії та підтримує українців та Україну, написала Зузана Чапутова. Вона закликала не піддаватися дезінформації. Натомість – зберігати спокі та об’єднуватися навколо спільних цінностей.
«Хочу подякувати, що Україна спокійно і дипломатично відреагувала на масштабне нарощення російської військової присутності, яка відбувається на кордонах України останні місяці, на провокації, а також на нинішню військову агресію Росії.. Ми вважаємо мир найвищою цінністю, будемо прагнути його і наполягати на дипломатичному вирішенні ситуації. Ми визнаємо територіальну цілісність України та її право вільно обирати шлях, яким вона хоче рухатись. І ми підтримаємо всі дії ЄС та Північноатлантичного альянсу, включаючи необхідні санкції».
«Західний світ і Росія розмовляють зовсім різними мовами»
Колишня президентка Естонії Керсті Кальюлайд сказала, що зараз саме час показати силу та об’єднання країн Заходу.
«Останні дні показали те, що ми насправді знаємо – західний світ і Росія розмовляють різними мовами. Росія – мовою російської влади, Захід – мовою наших цінностей. Російські лідери думають про сфери впливу. Західні лідери – про захист цінностей. На щастя, останні 24 години продемонстрували, що Росія не має шансів вбити клин між західними країнами. Тепер нам потрібно, щоб наша відповідь була спільною, а розуміння сили цієї відповіді змусило Росію відмовитися від нових військових дій в Україні», – наголосила Кальюлайд.
Президентка Молдови Мая Санду також засудила дії Росії. У своєму Твіттері політикиня написала, що дії Росії суперечать міжнародному праву.
«Молдова залишається твердо відданою підтримці суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів».
Україну підтримує також Саломе Зурабішвілі, президентка Грузії. Вона провела паралелі між діями Росії з Україною та нападом Росії на Грузію у 2008 році. Зурабішвілі написала, що дії Росії повторюють сценарій, який призвів до окупації 20% Грузії.
«Грузія з вами, Президенте Зеленський, і підтримує українську територіальну цілісність та мир», – написала у своєму Твіттері політикиня.