Головна Статті «Хто взяв меч, від меча й загине»: як світові політикині підтримують Україну

«Хто взяв меч, від меча й загине»: як світові політикині підтримують Україну

0
639
світові лідерки

Політикині в усьому світі підтримують Україну під час російської агресії. Вони засуджують дії Кремля, наполягають на санкціях для Росії та відзначають сміливість українців і українок.

Платформа «Жінки – це 50% успіху України» зібрала важливі цитати світових лідерок.

Голоси Мюнхенської безпекової конференції

Елізабет Трасс
Елізабет Трасс

Під час Мюнхенської безпекової конференції міністерка закордонних справ Сполученого Королівства Елізабет Трасс розповіла про обмеження, що чекають на росіян: «Ми позбавимо олігархів можливості рухати свої гроші по всьому світу. Ми зупинимо їхні подорожі та ускладнимо для російських компаній доступ до наших ринків капіталу. І ми збираємося ускладнити для Росії доступ до ринків суверенних боргів».

Анналена Бербок
Анналена Бербок

У свою чергу, міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок наголосила, що варто відмовитися від терміну «українська криза» та закликала Росію вивести війська:

«Ми маємо чітко розуміти, що прямо серед Європи назріває нова війна. Росія створила неприйнятну загрозу, погрожуючи військами не лише Україні, а й нам усім, безпековій архітектурі в Європі. Тож ця криза — не «українська криза», ми маємо бути дуже обережними з визначенням. Це  російська криза. І ми закликаємо Росію негайно відвести війська» наголосила Анналена Бербок. 

Читайте також: Військова агресія РФ: як міністерки оборони різних країн підтримують Україну

Вона наголосила, що українці мають право на свободу і право обирати своє майбутнє. «Зараз на кону  не менше, ніж мир у Європі, і питання, чи готові ми захищати міжнародний порядок, заснований на правилах».

Камала Гарріс
Камала Гарріс

У Мюнхені також виступила віцепрезидентка США Камала Гарріс. Вона заявила, що дії Росії в Україні становлять загрозу для «основ європейської безпеки».

«Росія удаватиме незнання та невинність, вона створюватиме неправдиві приводи для вторгнення, і вона накопичуватиме війська та вогневу міць у всіх на очах. Тепер ми отримуємо доповіді про провокації. І ми бачимо, що Росія поширює дезінформацію, брехню та пропаганду» сказала віцеперзидентка. 

Гарріс також зазначила, що в разі наступу Росії на Україну, США не обмежаться санкціями. 

Читайте також: «Терпи, моя красуне» в російсько-українських відносинах

Урсула фон дер Ляєн
Урсула фон дер Ляєн

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн теж заявила, що підтримує Україну.

«У випадку нападу на Україну ми обмежимо доступ Росії до фінансових ринків і встановимо експортний контроль, який зупинить можливість РФ модернізувати свою економіку. Ми маємо чимало високотехнологічних товарів, у яких домінуємо і які Росія не може замінити», – наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Вона також  пообіцяла, що ЄС і його партнери відреагують на агресію Росії єдністю, твердістю та рішучістю. 

«Сили Україні та її народові!»

Даля Грибаускайте
Даля Грибаускайте

Колишня президентка Литви Даля Грибаускайте висловилася на підтримку України:

«Сили Україні та її народу! Чергове випробування для Заходу: ми вміємо тільки говорити чи вміємо діяти? А для загарбників: хто взяв меч, від меча й загине! Слава Україні!», –написала Грибаускайте у фейсбуку.

Зузана Чапутова.
Зузана Чапутова

Словаччина засуджує дії Росії та підтримує українців та Україну, написала Зузана Чапутова. Вона закликала не піддаватися дезінформації. Натомість – зберігати спокі та об’єднуватися навколо спільних цінностей.

«Хочу подякувати, що Україна спокійно і дипломатично відреагувала на масштабне нарощення російської військової присутності, яка відбувається на кордонах України останні місяці, на провокації, а також на нинішню військову агресію Росії.. Ми вважаємо мир найвищою цінністю, будемо прагнути його і наполягати на дипломатичному вирішенні ситуації. Ми визнаємо територіальну цілісність України та її право вільно обирати шлях, яким вона хоче рухатись. І ми підтримаємо всі дії ЄС та Північноатлантичного альянсу, включаючи необхідні санкції».

«Західний світ і Росія розмовляють зовсім різними мовами»

Керсті Кальюлайд
Керсті Кальюлайд

Колишня президентка Естонії Керсті Кальюлайд сказала, що зараз саме час показати силу та об’єднання країн Заходу. 

«Останні дні показали те, що ми насправді знаємо – західний світ і Росія розмовляють різними мовами. Росія – мовою російської влади, Захід – мовою наших цінностей. Російські лідери думають про сфери впливу. Західні лідери – про захист цінностей. На щастя, останні 24 години продемонстрували, що Росія не має шансів вбити клин між західними країнами. Тепер нам потрібно, щоб наша відповідь була спільною, а розуміння сили цієї відповіді змусило Росію відмовитися від нових військових дій в Україні», – наголосила Кальюлайд. 

Мая Санду
Мая Санду

Президентка Молдови Мая Санду також засудила дії Росії.  У своєму Твіттері політикиня написала, що дії Росії суперечать міжнародному праву. 

«Молдова залишається твердо відданою підтримці суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів».

Саломе Зурабішвілі
Саломе Зурабішвілі під час офіційного візиту в Україні

Україну підтримує також Саломе Зурабішвілі, президентка Грузії. Вона провела паралелі між діями Росії з Україною та нападом Росії на Грузію у 2008 році. Зурабішвілі написала, що дії Росії повторюють сценарій, який призвів до окупації 20% Грузії. 

«Грузія з вами, Президенте Зеленський, і підтримує українську територіальну цілісність та мир», – написала у своєму Твіттері політикиня.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті