Головна Статті Індія: Час жінці очолити Верховний Суд

Індія: Час жінці очолити Верховний Суд

2
246
Шарад Арвінд Бобде Верховний суддя Індії
Шарад Арвінд Бобде заявив, що настав час жінці очолити Верховний Суд Індії

Верховний суддя Індії Шарад Арвінд Бобде заявив, що настав час жінці очолити Верховний Суд. Про це пише India Today.

Спеціальна колегія також висловилась на підтримку жінок у судах. Вони зауважили, що Верховний Суд має залучати у свої ряди більше жінок-суддів. «Сподіваємось, що найближчим часом, жінки таки поповнять склад вищих судів країни», – заявила колегія.  

Водночас Шарад Арвінд Бобде повідомив, що кілька юристок відхилили пропозиції роботи у суді, апелюючи до того, що мають домашні обов’язки. Головний суддя зауважив: «Судді високих судів казали, що існує проблема, коли жінок-юристів номінують на призначення, а вони відхиляють пропозиції, аргументуючи, що повинні займатися хатніми справами та піклуватися про дітей» .

Читайте також: Суддя Верховного Суду США Рут Гінзбург: Жінкам місце скрізь, де ухвалюють рішення

Коментар Бобде викликав бурхливу реакцію юристок.

«Є багато чоловіків, які відмовляються від суддівства, оскільки вони мають успішну юридичну практику. Чи це привід не запрошувати інших чоловіків? », – висловилася захисниця Віна Гоуда.

Адвокатка Аніндіта Пуджарі також зауважила, що існує потреба внести певні зміни у роботу Верховного Суду, щоб зробити його більш інклюзивним. «Можливо, як перехідний захід, колегіум міг би суб’єктивно розглядати вікову категорію жінок. Шлюб та материнство часто стають перервами у кар’єрі жінок-юристок. І на той час, коли вони напрацьовують успішну практику, деякі вищі суди вважають жінок занадто старими для підвищення», – сказала вона.

Читайте також: 53% суддів місцевих і апеляційних судів України – жінки

З 1950 року, коли був створений Верховний Суд Індії, у складі Верховного суду було тільки 8 жінок із 247 суддів. Загалом представництво жінок у вищих судових органах Індії досить низьке – усього 11, 04%.

Нагадаємо, в Україні жінки очолюють два вищі суди. Верховний суд України із листопада 2017 року очолює Валентина Данішевська. Вона є першою жінкою на цій посаді. А в травні 2019 року головою новоствореного Вищого антикорупційного суду обрали Олену Танасевич.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті