Головна Вибір редакції Ірина Геращенко: Погрози треба жорстко зупиняти у зародку

Ірина Геращенко: Погрози треба жорстко зупиняти у зародку

0
232

Народна депутатка Ірина Геращенко, віце-спікер Верховної ради України, член гуманітарної підгрупи Мінських переговорів, Уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях, дала інтерв’ю сайт Цензор.нет щодо ситуації в Мінську.

Пропонуємо читачам 50% фрагмент розмови, присвячений погрозам на адресу політикині та її дітей. 

– З вашого повідомлення у Фейсбуку ми дізналися, що представники ОРДЛО у некоректній формі намагалися згадати події Майдану і перейти до особистих погроз. От з цього моменту, будь ласка, детальніше.

Ну, таке відбувається не в перший раз. Колись на цих зустрічах звучали фрази: «Ви що, думаєте, ми не знаємо, в якому селі ваш будинок? Скоро ваш будинок спалять сім’ї заручників і звинуватять вас в тому, що ви їх не звільнили.

– І кому це говорили представники ОРДО-ОРЛО?

– Мені.

– І як ви реагували?

– Відповіла, що мене вже залякували і що такими заявами не збити мене з дороги. Однак я вимагаю – передовсім від координатора ОБСЄ – припинити прямі погрози.

– Ясно. А що було цього разу?

– Ми  обговорювали наступний етап звільнень і те, хто може бути в списках, а хто – ні. І моментально виникла вже неодмінна при цих усіх обговореннях тема амністії.

– Її, наскільки я розумію, весь час активізують представники ОРДО-ОРЛО?

Так. При цьому хочу наголосити: вони не учасники групи, а запрошені. Це тристороння група: Україна, Росія, ОБСЄ. Однак за столом ми, безумовно, обговорюємо питання, які стосуються людей, що незаконно перебувають у тюрмах на окупованому Донбасі в присутності представників ОРДЛО.

І от вони знову завели тему амністії – мовляв, 22 лютого 2014 року тодішній в.о. президента Турчинов підписав же указ про амністію майданівців, так чому не можна зробити цього і зараз.

– Цікаво. І що ви відповіли?

– Що на роковини розстрілу Небесної сотні я не дозволю в некоректній тональності згадувати тут і загиблих героїв, і ті події. Далі нагадала, що у вересні 2014 ВР України проголосувала Закон «Про амністію…», однак він не набув чинності через деструктивну позицію РФ та ОРДЛО, де провели фейкові вибори за кремлівським сценарієм. На що мені було сказано: «Вообще-то амнистия вас должна касаться, госпожа Геращенко, вы о себе подумайте! У вас трое детей. Вы о них подумайте. Вы за них не боитесь?»

– Хто конкретно це сказав?

– Представники ОРДЛО, неважливо хто. Але я звернула увагу представника Російської Федерації на те, що це дипломатичні переговори, а не збір братви. І сказала координаторові ОБСЄ, що приймаю ці заяви як погрози, а тому не вважаю можливим брати участь в сходкє, далекій від дипломатичних перемовин.

– Що відповіли панове з Кремля?

– Я залишила засідання, і його продовжив представник СБУ, який також бере участь в роботі групи.

Бачте, я до всього ставлюся творчо, однак є червона лінія, за яку нікому не дозволено заступати. Інакше ці й без того непрості речі стануть вкрай деструктивними. Тому певні речі треба жорстко зупиняти у зародку.

Євген Кузьменко

50%

Повну версію розмови читайте Цензор.нет

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Вибір редакції