Головна Статті Іванна Климпуш-Цинцадзе: Рух до гендерної рівності дає ресурс, якого потребує світова економіка

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Рух до гендерної рівності дає ресурс, якого потребує світова економіка

0
628

Гендерна рівність є передумовою для розвитку економіки. Про це віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, виступаючи на 4-й міжнародній конференції з питань чоловіків та рівних можливостей («ICMEO- International Conference on Men and Equal Opportunities») у Стокгольмі, пише Урядовий портал.

Віце-прем’єрка послалася на результати досліджень МВФ, відповідно до яких збільшення частки жінок на ринку праці зумовлює різке зростання ВВП, а збільшення частки жіночої робочої сили до рівня чоловіків може збільшити валовий внутрішній продукт на 5%.

«Рух до гендерної рівності дає недооцінений ресурс, якого потребує світова економіка. Це правило працює для всіх країн. Воно не залежить ані від культурних факторів, ані від географії. Отже, без гендерної рівності неможливо досягти сталого зростання та сталого розвитку», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, такі симптоми гендерної нерівності, як дисбаланс доходів, нерівний доступ до освіти, перешкоди для кар’єрних можливостей – є невід’ємною частиною життя.

Водночас вона зауважила, що останніми роками спостерігається безпрецедентний глобальний рух за жіночі права, рівність і справедливість: «Люди в цілому світі мобілізуються за майбутнє, в якому буде більше рівності».

Віце-прем’єр-міністерка звернула увагу учасників конференції на те, що Україна є єдиною країною європейського континенту, яка працює над посиленням рівності між чоловіками й жінками на тлі зовнішньої агресії, а також над вирішенням конфлікту та його наслідків, здійсненням амбітних системних реформ та відновленням після тривалої економічної кризи.

Іванна Климпуш-Цинцадзе констатувала, що після 2014 року, коли почалася російська агресія проти України, сприйняття українських жінок у суспільстві зазнало радикальних змін.

«Хоча офіційно визнано, що жінки особливо страждають під час конфлікту, він спричинив і зростання ролі українських жінок, багато з яких беруть активну участь в бойових діях. Зараз більше жінок хотіли б долучитися до військової служби, ніж раніше», – сказала вона.

Підсумовуючи, Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала учасників і учасниць конференції до важкої роботи, яка «вимагає волі, відданості та мужності, щоб змінити уявлення, культуру й ставлення, які століттями передбачали певні ролі для жінок і чоловіків». При цьому вона наголосила, що «чоловіки також мають бути залучені до питань гендерної рівності».

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Статті