Home Статті Кабмін затвердив Концепцію комунікації у сфері гендерної рівності

Кабмін затвердив Концепцію комунікації у сфері гендерної рівності

1
522
(с) Марія Чорна, «Гендер в малюнках»

Кабінет міністрів України прийняв розпорядження «Про схвалення Концепції комунікації у сфері гендерної рівності» на засіданні 16 вересня 2020 року.

«Мета документа – сформувати та збільшити розуміння суспільства суті державної гендерної політики, її сприйняття як невід’ємної складової демократичної та правової держави, подолати гендерні стереотипи та прояви гендерно зумовленого насильства, сексизм, для того, аби усталити рівність чоловіків та жінок як стандарту для українського суспільства», – ідеться на Урядовому порталі.

Ольга Стефанішина, віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції також наголосила, що рівні можливості для всіх без будь-якої дискримінації, зокрема гендерної, – це одна з базових цінностей Європейського Союзу.

«Процес цей двосторонній: з одного боку держава має покласти рівний доступ до можливостей між чоловіками і жінками в основу всіх своїх політик і рішень. З іншого – маємо працювати над тим, щоб зростав суспільний запит на дотримання принципу рівності в освітній, економічній сферах, політичній та суспільній діяльності тощо. І шлях до цього – ефективна  комунікація. Тому важливо, що Уряд сьогодні схвалив Концепцію комунікації, формування якої я ініціювала минулого місяця. Це означає, що в нашому суспільстві реальна рівність швидше стане стандартом», – відзначила вона.

До концепцію комунікації у сфері гендерної рівності входить:

– інформування суспільства про ключові концепції гендерної рівності та механізм захисту прав жінок;

– підвищення рівня розуміння українського та міжнародного законодавства, програм та політик, що сприяють гендерній рівності;

– проведення інформаційно-просвітницьких та навчальних заходів, розроблення роз’яснень та рекомендацій для посадових осіб та інших суб’єктів щодо комунікації зі ЗМІ з питань гендерної рівності;

– комунікаційної підтримки гендерного інтегрування в реформи;

– активізації висвітлення гендерної тематики  у ЗМІ та соціальних мережах;

– обговорення тематики на публічних тематичних заходах;

– висвітлення питань гендерної рівності на офіційних веб-сайтах органів державної влади тощо.

Реалізація Концепції розрахована на період до 2025 року. Конкретні заходи, їх виконавці та необхідні ресурси визначать у Плані заходів з її реалізації, який  має розробити Міністерство культури та інформаційної політики України та подати Уряду на затвердження протягом трьох місяців.

Концепція комунікації у сфері гендерної рівності за своєю метою відповідає праву ЄС та цілям Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема щодо для досягнення гендерної рівності та рівних можливостей для чоловіків та жінок у сфері зайнятості, освіти та навчання, економічної та суспільної діяльності, а також у процесі прийняття рішень.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті