Головна Статті Каліфорнія визнала злочином зґвалтування у сім’ї та стелсинг

Каліфорнія визнала злочином зґвалтування у сім’ї та стелсинг

2
118
Крістіна Гарсія
Крістіна Гарсія

Каліфорнія ухвалила закон, який прирівнює зґвалтування дружини до насильства. Відповідний закон підписав губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом, про це пише NBC News.

Таким чином новий законопроект знімає виняток із закону про зґвалтування, де насильством не вважалося, якщо чоловік ґвалтував свою дружину. За старим законодавством чоловіки-гвалтівники могли уникнути тюремного ув’язнення, отримавши випробувальний термін.

«Зґвалтування – це зґвалтування, – прокоментувала каліфорнійська політикиня Крістіна Гарсія, авторка законопроекту. – І свідоцтво про шлюб не є приводом для скоєння одного з найбільш насильницьких і садистських злочинів суспільства».

Каліфорнія була одним із 11 штатів, які розрізняли зґвалтування подружжя та інші форми сексуального насильства.

Читайте також: На Полтавщині створюють мережу шелтерів для постраждалих від домашнього насилля

Губернатор також схвалив продовження строку позовної давності для подання цивільних позовів, якщо потерпілі були піддані сексуальному насильству з боку правоохоронців, які на той час перебували на службі, у формі або озброєні.

Також Каліфорнія стала першим штатом, який заборонив потайки знімати презерватив без згоди партнера, такі дії називають «стелсинг».

Новий законопроект вносить зміни до цивільного кодексу штату, додаючи стелсинг до визначення сексуального насилля. Тож тепер потерпілі можуть подати до суду, якщо така ситуація мала місце.

«Ми хотіли домогтися того, щоб це було не лише аморально, але й незаконно», – заявила Крістіна Гарсія, авторка законопроекту.

Гарсія роками працювала над ухваленням відповідного законодавства.

У 2017, а згодом і в 2018 році, вона вносила законопроект, який пропонував зробити стелсинг кримінальним злочином, коли винних могли покарати аж до позбавлення волі. Але ці ініціативи не підтримували.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті