Головна Статті Гендерна рівність у війську: Канада підтримує залучення жінок до розмінування

Гендерна рівність у війську: Канада підтримує залучення жінок до розмінування

2
1,222
Юлія Свириденко та Жаклін О’Ніл

В Україні планують активно залучати жінок до участі в протимінній діяльності. Про це повідомила перша віцепрем’єрка міністерка економіки Юлія Свириденко під час зустрічі з амбасадоркою Канади у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Ніл, повідомляє пресслужба міністерства. 

«Гендерна рівність розглядається як невід’ємна частина політики України, яка базується на принципах інтеграції, інклюзивності та цілісності. Це стосується всіх видів діяльності, зокрема, і таких важливих напрямів як розмінування.

Нині в Україні вже є помітні результати: середній рівень залучення жінок серед усіх державних і недержавних операторів сягає близько 30%, що відповідає порядку денному НАТО «Жінки, мир і безпека». Ми прагнемо збільшити участь жінок у діяльності операторів протимінної діяльності, тож для нас є цінною підтримка наших канадських партнерів у цьому питанні», — зауважила Юлія Свириденко.

Канада виділяє понад $28 млн на протимінну діяльність


Читайте також: Рада схвалила в першому читанні законопроєкт, що скасовує розподіл дівчат і хлопців на предметі «Захист України»


Допомога Канади на протимінну діяльність передбачає близько $28,6 мільйонів із 2022 року та складається з 12 проектів, більшість із яких було реалізовано у 2023 році. Також у лютому 2024 року Канада виділила кошти на проекти у сфері протимінної діяльності. Зокрема, це були проєкти гендерно-інклюзивного розмінування для сталого майбутнього в Україні, підтримка сталості розмінування в Україні, програма підтримки України Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування.

«Україна має обмежені ресурси у протимінній діяльності, ми потребуємо більше операторів із розмінування, більше техніки, навчання саперів. Уряд розглядає питання державного фінансування приватних операторів, що дозволить збільшити кількість таких компаній на ринку України, а також зацікавити міжнародні компанії активно приєднуватися до процесу розмінування українських земель», — зазначила Юлія Свириденко.

Забезпечення принципу гендерної рівності у війську

Також із Жаклін О’Ніл зустрілася заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова. У межах зустрічі політикині обговорили розширення співпраці між країнами щодо забезпечення принципів гендерної рівності у війську та медичного забезпечення ЗСУ, зокрема, шляхом об’єднання дипломатичних зусиль. Про це повідомила Наталія Калмикова у фейсбуку.

«Ми продовжуємо реалізовувати політику залучення, розвитку та утримання людського капіталу, важливою складовою якої є принципи гендерної рівності у військах. Законодавчо ми сьогодні фактично не маємо жодних перешкод. Тепер наше завдання практично реалізувати ці норми. Йдеться не тільки про забезпечення жіночою формою та створення побутових умов», — зазначила вона.


Читайте також: Жінки у збройних силах Німеччини: як їх залучають до війська


Як наголосила Калмикова, у Збройних Силах України вже сформовано політику щодо використання гендерночутливої мови, запускаються курси лідерських якостей військовослужбовиць та збільшується рівень контролю за порушенням їхніх прав.

Станом на січень цього року загальна чисельність жінок у Збройних Силах України складає 66,9 тисячі осіб, із них 47,2 тисячі — військовослужбовиці. При цьому, 6,5 тисяч перебувають на керівних посадах, а близько 4 тисяч знаходяться на лінії зіткнення.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті