Головна Статті Катерина Ямщикова очолить Полтавську міську раду

Катерина Ямщикова очолить Полтавську міську раду

Сьогодні, 28 липня, на 38-й позачерговій сесії Полтавської міської ради депутати проголосували за обрання на посаду секретаря міської ради депутатки від «Слуги народу», медикині 116-ї бригади територіальної оборони Катерини Ямщикової. На період, поки в місті не проводяться вибори, Ямщикова буде фактично виконувати обов’язки мерки. 

Катерина Ямщикова у Полтавській міській раді
Катерина Ямщикова

Голосували таємно. Обрання Ямщикової підтримали 28 депутатів.  

Нагадаємо, колишній міський голова Олександр Мамай отримав умовний термін – п’ять років позбавлення волі з іспитовим строком рік, а також заборону протягом року обіймати керівні посади за обвинуваченням у корупційній справі «домогосподарок». Він на паперах працевлаштував до комунальної організації «Інститут розвитку міста» на посади урбаністок двох жінок без вищої освіти, які насправді були хатніми робітницями в його будинку, та платив їм зарплатню з міського бюджету.

Катерина Ямщикова та Андрій Карпов
Катерина Ямщикова й Андрій Карпов

Після відсторонення Олександра Мамая із березня 2023 до сьогодні в.о. міського голови Полтави був депутат від партії «ЄС», відеоблогер Андрій Карпов. Його звільнили через неналежне виконання обов’язків. Андрій Карпов вважає це рішення депутатського корпусу незаконним і обіцяє його заветувати.

Не обійшлося на сесії без сексизму й образ. Карпов ображав як нову очільницю міської ради, так і інших депутатів, говорив та розмахував телефоном під час хвилини мовчання. 

«Невідома людина веде зараз сесію. Вони впихують нам Катю, щоб, як сказав Каплін, тут був у нас Барбіленд», – цитує вже колишнього в.о. міського голови полтавське видання Kolo.news.

Хто така Катерина Ямщикова? 

Катерина Ямщикова (у дівоцтві Бабіч) народилася в Полтаві 7 грудня 1990 року. У політику прийшла з бізнесу. Ще в студентські роки вона відкрила «Львівську кав’ярню» (зараз – «Місцева кав’ярня») — один із перших приватних соціально орієнтованих проєктів.

2020 року Катерина Ямщикова стала депутаткою Полтавської міської ради 8-го скликання від партії «Слуга народу». 

Як зазначала політикиня, під час передвиборчої кампанії та роботи в міській раді їй доводилося стикатися з ейджизмом і сексизмом, зокрема з боку ексмера Олександра Мамая.

Катерина – членкиня постійної депутатської комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства і дитинства.

У березні 2021 року політикиня очолила міжфракційне депутатське об’єднання «Рівні можливості».

Із 28 травня 2019 до грудня 2020 року працювала заступницею директора комунального підприємства «Парк культури та відпочинку «Перемога», модераторкою і менеджеркою програм із реконструкції, інвестицій та розвитку. 

Із березня 2021 до травня 2022 року обіймала посаду заступниці директора з розвитку та утримання Полтавського краєзнавчого музею. 

У перші дні повномасштабного вторгнення Катерина Ямщикова разом із друзями заснували волонтерський фонд «Оборона Полтави», який забезпечував потреби ЗСУ.

Із травня 2022 Катерина – медикиня 116-ї окремої бригади територіальної оборони у званні сержантки.

Наталка Сіробаб

Більше публікацій
Більше публікацій Наталка Сіробаб
Більше публікацій Статті