Головна Статті Кая Каллас подякувала за співпрацю амбасадорці України в Естонії

Кая Каллас подякувала за співпрацю амбасадорці України в Естонії

1
511

Прем’єрка Естонії Кая Каллас відзначила роботу амбасадорки України Мар’яни Беци.

Беца вже п’ять років працює в Естонії, тож цьогоріч закінчується її термін перебування на посаді.

За традицією, Кая Каллас відзначила роботу Мар’яни Беци прощальною зустріччю. Прем’єрка Естонії наголосила, що це була дуже гарна співпраця, водночас Беці довелось робити багато важливого для своєї країни.

Мар'яна Беца та Кая Каллас
Мар’яна Беца та Кая Каллас

«Мар’яна Беца перебувала на посаді у дуже важкий час, але невтомно працювала над тим, щоб представляти інтереси української держави, важливі для вільного світу цінності та надавати Україні необхідну допомогу для перемоги у війні.

Читайте також: Жіноче лідерство та виклики війни: результати адвокаційного візиту активісток до Брюсселя

Вона активно налагоджувала контакти та спілкувалася із різними державними установами та організаціями Естонії, щоб зібрати підтримку Україні у надзвичайно складний час. Це стосується євроінтеграції України, військової та гуманітарної допомоги, а також заходів щодо санкцій проти Росії», — наголосила Кая Каллас.

Хто така Мар’яна Беца?

Мар’яна Беца  — українська правознавиця та дипломатка, амбасадорка України в Естонії (2018 — 2023).

У 1999 році з відзнакою закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, магістерка міжнародного права, перекладачка англійської мови. Проходила стажування у Лондонській дипломатичній академії, в Інституті міжнародних відносин «Клінгендаль» (м. Гаага, Нідерланди) та в МЗС Республіки Індонезія. Фахівчиня з питань міжнародного права, прав людини та ОБСЄ.

Із 2001 року на дипломатичній службі в МЗС України.

У 2005—2009 роках — працівниця Посольства України в Королівстві Нідерланди і членкиня української юридичної команди у справі про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон України і Румунії в Чорному морі, яка розглядалося в Міжнародному Суді ООН.

У 2012—2015 роках — працівниця Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні (питання ОБСЄ).

Із 15 липня 2015 року — начальниця Управління інформації, речниця Міністерства закордонних справ України.

У 2016 році була членкинею делегації України для участі у щорічній нараді Організації з безпеки та співробітництва в Європі з огляду виконання зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі.

Із 13 вересня 2018 до 17 березня 2023 року була амбасадоркою України в Естонії. Замість неї послом стане Максим Кононенко.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті