Home Статті Конституційний суд Румунії скасував закон, що забороняє гендерну просвіту

Конституційний суд Румунії скасував закон, що забороняє гендерну просвіту

3
175
Парламент Румунії
Фото: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Конституційний суд Румунії скасував дискримінаційний закон, який забороняв гендерну просвіту та обговорення широкого кола питань гендерної ідентичності в школах, університетах та інших освітніх установах, пише Balkaninsight.

Повідомляється, що документ був ухвалений у червні минулого року.

Закон був ініційований Партією народного руху (партією колишнього президента Траяна Бесеску – ред.). Він забороняв «поширення… теорій або думок» на підставі того, що «гендер – це поняття, відмінне від біологічної статі». Заборона поширювалася на всі ланки освітньої системи.

Читайте також: ЄСПЛ став на бік Лаури Ковеші в справі про її звільнення з посади у Румунії

Нинішній президент Клаус Йоганніс був ініціатором позову до суду. Посадовець наголошував на шкідливості подібних заборон і заявляв, що йдеться про порушення свободи думки й свободи слова. Крім того, цей закон засуджували численні громадські організації та науковці. Вони погодилися з Йоганнісом у тому, що такі законодавчі ініціативи є нічим іншим, як посяганням на свободу слова і регресивним кроком для румунського суспільства.

У матеріалах справи також наголошується, що «система освіти має бути відкритою для ідей, думок та цінностей, тож держава мусить стримувати від ухвалення законів, які можуть бути сприйняті як нападки на особисті переконання».

Конституційний суд Румунії зауважив, що влада повинна прагнути до реалізації Стамбульської конвенції, а не підривати реформи по боротьбі з гендерним насильством і дискримінацією. Адже суть запропонованого закону справді суперечить свободі слова та іншим академічним свободам, включаючи право на освіту.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті