Виконавча рада Міжнародного валютного фонду офіційно обрала Крісталіну Георгієву наступним директором-розпорядником МВФ на п’ятирічний термін. Повноваження нової глави Фонду набувають чинності 1 жовтня, повідомили Укрінформу в міжнародній фінансовій організації.
Також Європарламент і Європейська Рада дійшли згоди щодо призначення представниці Румунії Лаури Кодруци Ковеші першим головою Офісу прокурора ЄС. Відповідне повідомлення оприлюднене на сайті Європарламенту.
«Для мене велика честь бути обраною директором-розпорядником МВФ, і я вдячна за довіру, яку члени Фонду та Виконавчий комітет надали мені. Хочу віддати належне моїй попередниці Крістіні Лагард, великому лідеру та шанованому другу, чиє бачення та невтомна праця багато сприяли для постійного успіху Фонду», – наголосила нова очільниця МВФ.
Вона підкреслила, що очолювати Фонд зараз є великою відповідальністю через невтішні прогнози щодо глобального зростання, збереження напруги у світовій торгівлі та високий історичний рівень боргів.
«Наш прямий пріоритет – допомогти країнам мінімізувати ризики кризи та бути готовими впоратися зі спадами. Проте ми не повинні відвертати уваги від нашої довгострокової мети – підтримання обґрунтованої кредитно-грошової, фіскальної та структурної політики з метою зміцнення економіки та покращення життя людей», – заявила Георгієва. Це, за її словами, також означає відповідь на виклики нерівності, кліматичних ризиків та швидких технологічних змін.
Крісталіна Георгієва – єдина кандидатка, яка претендувала за процедурою на посаду директора-розпорядника МВФ. Вона народилася в 1953 році, має докторський ступінь Університету національної і світової економіки Софії. Навчалася в Лондонській школі економіки, Массачусетському технологічному інституті, у Гарвардські школі бізнесу. З 1993 року працювала у Світовому банку на різних посадах. З 2004 по 2007 рр. вона була призначена директором Постійного представництва СБ у Російській Федерації. Після цього очолювала напрям стійкого розвитку Світового банку, з 2008 по 2010 рр. була віце-президентом Групи Світового банку. З лютого 2010 року по грудень 2016 року Георгієва працювала в Єврокомісії комісаром ЄС з питань міжнародного співробітництва. Після цього й до останнього часу вона перебувала на посаді головного виконавчого директора Світового банку. Володіє англійською, російською, французькою мовами.
Посада Головного прокурора є новою для Євросоюзу. У разі остаточного призначення Лаура Ковеші очолить Офіс прокурора ЄС, який має набути оперативної спроможності до кінця 2020 – початку 2021 року. Ця інституція буде вповноважена проводити розслідування та притягувати до відповідальності винних у злочинах проти бюджету ЄС.
«Ковеші є чудовим вибором для цього призначення. Вона має видатну професійну компетентність. Більш того, Румунія зараз не заповнює жодної ключової позиції в ЄС. Вона буде ще однією сильною жінкою, які відтепер поведуть за собою Європейський Союз», – зазначив голова комітету Європарламенту із громадянських свобод Фернандо Лопес Агілар.
Переговори між Європарламентом та ЄР навколо кандидатури на посаду Головного прокурора тривали з минулої весни. Тепер, після досягнення політичної згоди, Ковеші має бути формально затверджена рішеннями Ради міністрів ЄС та «Конференцією президентів» (керівників політичних груп) Європарламенту.
Лаура Кодруца Ковеші обіймала посаду виконавчої прокурорки румунського Національного антикорупційного Директорату впродовж 2013-2018 років. До цього була Генеральною прокуроркою Румунії, співпрацювала з Вищим судом Касації та правосуддя Румунії. При призначенні на посаду 2006 року Лаура стала першою жінкою та наймолодшим Генеральним прокурором за всю історію Румунії. Вона також є єдиною держслужбовицею, що займала посаду генерального прокурора протягом усього терміну його дії. Перебуваючи на посаді спеціальної антикорупційної прокурорки, довела до суду понад 1,5 тисяч кримінальних справ щодо корупціонерів усіх рівнів. Тільки за один рік їй вдалося відкрити провадження щодо 3 міністрів, 6 сенаторів, 11 депутатів, 47 мерів, 16 суддів і 21 керівника держкомпаній. Загальний обсяг конфіскованих коштів склав 668 млн євро. Ковеші відома також тим, що в 2016 році посадила за ґрати рідного брата екс-президента Траяна Бесеску. Мірчу Бесеску звинуватили в отриманні хабара за обіцянку звільнити засудженого з в'язниці. У цій справі проходили декілька членів президентської родини, але колишньому главі держави все ж вдалося уникнути офіційних звинувачень (хоча ЗМІ стверджували, що він знав про «угоди» брата). Мірчу відправили за ґрати на 4 роки.
50%