Міжфракційне депутатське об’єднання «Рівні можливості» оголосило про початок акції на підтримку законопроекту щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі №1456. Про це йдеться у заяві МФО, оприлюдненій у Facebook.
«Конституція України у ст. 21 визначає рівність і непорушність прав людини. Проте чи дійсно жінки і чоловіки сьогодні рівні у своїх можливостях? У Глобальному рейтингу рівності Україна посіла 65 місце серед 149 країн. Цей рейтинг проводить Міжнародний економічний форум і оцінює країни за чотирма показниками: рівність у політичній, економічній, освітній і медичній сферах. У висновку зазначається – щоб досягти рівності жінок і чоловіків у політичній сфері нашій країні необхідно більше 100 років, а щоб досягти рівності у економічній – більше 200 років. До прикладу, жінок у Верховній Раді – 11%, а в уряді – 20%. Розрив в оплаті праці між жінками і чоловіками сягає від 22% до 30% за однакову роботу, а половина жінок працездатного віку сьогодні взагалі не працює або задіяні у тіньовому ринку праці і відповідно соціально незахищені», – наголошується у повідомленні.
Також зазначається, що найпоширенішим демократичним механізмом, який забезпечить рівну участь жінок і чоловіків у політичному житті, є запровадження квот у виборчому законодавстві.
«Саме тому сьогодні, ми, народні депутати та депутатки, представники Міжфракційного депутатського об’єднання «Рівні можливості», разом із громадськими правозахисними організаціями започатковуємо спільну акцію на підтримку законопроекту щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі №1456. Акція «Квоти замість квітів!» приурочена до Міжнародного дня захисту прав жінок, і наша спільна вимога – забезпечити політичні права жінок збільшивши їх представництво на виборчих посадах», – підсумували в МФО, зауваживши, що «букети квітів не мають відвертати увагу від важливості захисту прав жінок, забезпечення рівності можливостей у доступі до прийняття рішень».
Нагадаємо, раніше низка громадських організацій оголосила вимоги до кандидатів та кандидаток у президенти взяти на себе зобов’язання у сфері гендерної політики. У маніфесті, який оприлюднив Громадський альянс «Політична дія жінок», з-поміж іншого йдеться також і про необхідність внесення змін до 24 статті Конституції України з метою забезпечення 50% виборчих гендерних квот. Під зверненням підписалися уже понад сто організацій.
50%
Фото: povaha.org.ua