Головна Статті «Київ – місто рівних можливостей»: на програму витратять понад 12 мільйонів гривень

«Київ – місто рівних можливостей»: на програму витратять понад 12 мільйонів гривень

2
1,325
«Київ – місто рівних можливостей»

Експертна рада з питань гендерної інтеграції при Київській міській державній адміністрації схвалила проект Концепції міської цільової програми «Київ – місто рівних можливостей» на 2022 – 2024 роки. На втілення програми місто планує виділити понад 12 млн грн.

Програму розроблено у співпраці міжнародних та українських експертів та експерток, зокрема експерток НДІ та ООН, і передбачає план заходів на три роки. Для Києва це перша програма, що стосується запровадження гендерно збалансованого підходу до розвитку міста.

Читайте також: У Києві планують запровадити гендерно чутливі міські послуги

«При розробці програми ми орієнтувались на дані дослідження по Києву, що показало значно більше коло проблем, ніж ті, вирішення яких ми заклали у програму. Але з чогось треба починати, і ця програма – це перша миля, яку треба пройти на довгому шляху. Першими кроками буде проведення низки досліджень, навчань, аналітики», – розповідає Тетяна Гузенко, начальниця управління з питань гендерної рівності при Департаменті соціальної політики КМДА.

На виконання програми з бюджету міста очікують по 5,6 млн гривень щороку у 2023-2024 роках і 2,5 млн гривень у 2022 році. Ще 2,5 млн гривень на втілення в життя затвердженого плану дій в межах програми готові надати ООН Жінки.

«ООН Жінки відповідно до підписаного меморандуму співпраці з КМДА, у 2022 році надають 2,5 млн гривень на затверджений план заходів. Зокрема ці кошти підуть на надання експертної підтримки щодо картування показників (створення дашборду, онлайн-візуалізації даних, які будуть визначені як важливі для гендерного паспорту), проведення гендерного аналізу бюджетної програми Києва, оцінку інституційної спроможності КМДА, надання рекомендацій щодо гендерного мейнстрімінгу самої стратегії Києва до 2035 року. А також на підвищення цифрових навичок жінок з вразливих груп, зокрема і на тренінги для тренерів для менеджерів, які допомагатимуть жінкам отримувати цифрові послуги онлайн. Крім того, у планах співпраці є втілення концепції безпечних міст та просторів для жінок і дівчат», – розповідає Уляна Біла, проектна менеджерка ООН Жінки.

«Київ – місто рівних можливостей»

Програма «Київ – місто рівних можливостей» має на меті розв’язати наступні проблеми гендерно-збалансованого підходу:

  • підвищити рівень професійних компетентностей державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та фахівців установ комунальної власності у сфері планування та виконання заходів із забезпечення політики рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
  • збільшити частку жінок на керівних посадах Київської міської державної адміністрації та районних в м. Києві державних адміністрацій;
  • розширити доступ жінок до процесів прийняття рішень на всіх рівнях, зокрема, у мирних переговорах, діяльності щодо встановлення миру, реінтеграції та примирення; участі у виборах (як кандидаток, так і виборниць), суспільно-політичній діяльності.
  • підвищити рівень гендерної культури киян щодо протидії дискримінації та сексизму, зменшити прояви хибного розуміння сутності гендерної рівності та актуальності впровадження гендерної політики у м. Києві;
  • створити ефективну систему співпраці Київської міської державної адміністрації та районних державних адміністрацій у м. Києві з організаціями громадянського суспільства, міжнародними організаціями-партнерами щодо питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Читайте також: Київ затвердив план дій із впровадження Європейської хартії рівності

Наступним етапом має стати передача цього документу для отримання експертного висновку в двох департаментах КМДА – економіки та фінансів.

Після отримання експертних висновків документ передадуть на голосування депутатському корпусу Київської міської ради.

Нагадаємо, 10 вересня відбудеться Другий київський форум рівних прав і можливостей. Учасники та учасниці обговорять, як на місцевому рівні забезпечити гендерний паритет у прийнятті рішень, успіхи у залучення жінок до прийнятті рішень, їхні лідерські ініціативи, впровадження гендерних підходів у розвиток громад.

Світлана Чернецька, для Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті