Головна Статті #Ламаюстереотипи: Набирає обертів флешмоб на підтримку жінок у політиці

#Ламаюстереотипи: Набирає обертів флешмоб на підтримку жінок у політиці

3
1,049
Дінара Габібуллаєва, депутатка Київської міської ради, долучилася до флешмобу #ламаюстереотипи
Дінара Габібуллаєва

Днями політичні діячі та діячки, які підтримують гендерну рівність, отримали поштою подарунки від кампанії «Йдеш у політику не одна». Ідеться про уламки стереотипів. Це частинки «лабіринту», який стояв біля стін Верховної Ради у вересні минулого року. Він символізував складний шлях жінок у політику, а його кімнати – бар‘єри та стереотипи, з якими стикаються політикині.

Уламки надіслали жінкам-лідеркам, а також чоловікам, які роблять свій внесок у руйнування гендерних стереотипів. Крім того, політикинь та політиків закликали долучатися до флешмобу, позначаючи свої дописи хештегом #ламаюстереотипи.

Так, депутатка Київської міської ради Дінара Габібуллаєва зізналася, що отримавши подарунок, не змогла стримати сліз.

Народний депутат Дмитро Лубінець укотре наголосив, що вважає себе феміністом і ніколи не приховував своїх феміністичних поглядів.

«Вважаю, що будь-які зміни у країні треба починати із себе, незважаючи на те, що протистояння стереотипам вимагає неабияких зусиль і роботи над собою. Саме тому я з радістю підтримую жінок у боротьбі з будь-якими суспільними бар’єрами, труднощами й упередженнями і робитиму це надалі!», – заявив нардеп.

Політикиня з Хмельницького Інна Ящук подякувала за уламок.

«Це дуже креативний, важливий для мене, символічний подарунок!», – написала вона.

Адвокатка і членкиня Української галицької партії Марта Руньковська приєдналася до флешмобу і зазначила, що для неї дуже важливим було навчання в Академії жіночого лідерства:

«Дуже тішить, що в умовах сьогодення нам дедалі більше вдається досягати гендерної рівноваги завдяки програмам, які підтримують жінок! Особисто для мене було дуже цінно бути в команді однодумців та менторів Академії жіночого лідерства. Прагну того, щоб за нас говорив наш професіоналізм. Кожна жінка має право на вибір».  

«Дівчата, сідайте завжди за стіл, де приймаються рішення, висловлюйте свою позицію, а на слова «якої вам ще рівності не вистачає» посміхайтеся і продовжуйте робити своє», – написала народна депутатка Марина Бардіна.  

Депутатка Одеської райради Валентина Шульц теж скористалася хештегом #ламаюстереотипи:

«Лабіринт символізує складний шлях жінок у політиці, а його кімнати – бар‘єри та стереотипи, з якими стикаються політикині. Нехай цей уламок нагадує нам про нашу силу!!! Разом до Перемоги!», – написала політикиня.

До флешмобу також долучилася лідерка жіночого крила партії «За майбутнє» Дніпропетровської області Марина Кравченко:

Читайте також: Через лабіринт — у політику: як біля парламенту розвінчували стереотипи

Активістка і громадська діячка Ніна Мазур зазначила, що цей символічний уламок буде нагадувати їй про справжню жіночу силу, про наполегливість і цілеспрямованість.

Крім того, до флешмобу долучилися депутатки Нетішинської міської ради Наталія Коваль та Катерина Янович:

Нагадаємо, у вересні минулого року під Верховною Радою встановили лабіринт, який відтворював шлях жінок у політику. Мистецька інсталяція з’явилася у межах запуску кампанії з підтримки гендерної рівності у політичному житті «Ідеш у політику не одна». До створення яскравої візуалізації долучилися відомі українські ілюстраторки.  У лабіринті було вісім інтерактивних кімнат, де розвінчувалися найпоширеніші стереотипи про політикинь.

Проєкт реалізовано за участі Українського жіночого фонду та Інституту розвитку регіональної преси, а також платформи «Жінки – це 50% успіху України» і кампанії проти сексизму в медіа та політиці “Повага» за підтримки Національного Демократичного Інституту, Швеції та Міністерства міжнародних справ Канади. Ідея, дизайн, розробка та реалізація складників кампанії належить технологічній креативній агенції [isdgroup].

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті