Головна Статті Лариса Галадза: «Не можна примусити цінувати гендерну рівність, але можна показати, що це»

Лариса Галадза: «Не можна примусити цінувати гендерну рівність, але можна показати, що це»

1
845
Лариса Галадза, амбасадорка Канади в Україні
Лариса Галадза, амбасадорка Канади в Україні

Лариса Галадза, амбасадорка Канади в Україні, виступила під час коротких спецінтерв’ю на П’ятому українському жіночому конгресі та розповіла про те, як навчити людей цінувати гендерну рівність та боротися за неї.

Модерувала розмову Анастасія Багаліка, гендерна координаторка проєктів «Жінки – це 50% успіху України» та «Повага».

«Людей не можна примусити цінувати гендерну рівність, але можна показати, що це, і як це, коли вона є у суспільстві і коли її нема», – розповідає пані посол.

Дипломатка пояснює, що під час вивчення питання гендерної рівності, для неї найбільш цінним стали результати досліджень у цій темі. Коли реально бачиш, у яких сферах є жінки, а у яких нема.

Читайте також: Можливості та перешкоди на шляху демократичного переходу України, грудень 2020 року

«Багато людей думають, що питання гендерної рівності їх не стосується, навіть жінки самі думають: ні, це не про мене. Але коли є глибші знання цього питання, коли люди бачать цю нерівність, то питання про доцільність гендерної рівності зникають.

Наприклад, коли на публічних заходах присутні тільки чоловіки. Це наглядно показує, що ця сфера закрита для жінок. А чому? Такого не має бути. У всіх сферах є жінки, просто треба дати їм шанс проявитися», – наголошує Лариса Галадза.

Ще одна порада для поширення ідей гендерної рівності, яку дає амбасадорка, – це змінити акценти.

Лариса Галадза, амбасадорка Канади в Україні
Лариса Галадза, амбасадорка Канади в Україні

«Я відчуваю, що чоловіки думають, що гендерна рівність щось у них забере.  Що це своєрідне змагання, де є переможці і переможені. Ми ж маємо більше говорити, що гендерна рівність – для всіх, це на користь усього суспільства, і показувати приклади, як це допомагає і чоловікам, і жінкам».

Дипломатка також розповідає, що потрібно поширювати історії про успішних жінок. Адже багато жінок бояться проявлятися, тому що не впевнені у собі.

«Часом я як експертка боюся десь публічно проявитися, бо не впевнена, що щось мудрого скажу – так ми жінки принижуємо свій досвід і знання. Але з цим треба боротися. Насправді жінкам є що показати у фаховій сфері. Наприклад, коли Трюдо формував свій перший Кабінет міністрів, йому поставили вимогу – має бути 50% жінок. Він тоді сказав: «Добре, що ви так сказали, інакше було би 70% жінок. Бо вони досвідчені і їх треба залучати до роботи уряду», –  підсумовує пані Галадза.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті