Головна Статті Лідерки Європи: які країни мають найбільше жінок на керівних посадах

Лідерки Європи: які країни мають найбільше жінок на керівних посадах

3
254

Країни Північної Європи та Балтії історично є лідерками щодо залучення жінок до політики. Усе більше жінок також починають з’являтися на керівних посадах у балканських країнах. Проте у більшості країн усе ще переважно чоловіки посідають високі посади. Про це пише Euronews.

Із 50 країн Європи лише 15 мають жінку на посаді прем’єрки чи керівниці держави.

В ЄС лише сім країн очолюють жінки. Водночас, три найвищі посади в найвполивовіших структурах посідають саме жінки. Це президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, президентка Європейського парламенту Роберта Мецола та президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард.

Збільшилась також кількість жінок на керівних посадах у балтійських країнах. Зокрема нині президенки є у Словенії, Косово, Північній Македонії та Греції.

Прем’єркою Боснії та Герцеговини також є жінка. Проте в Європі у неї є лише чотири колежанки: Джорджія Мелоні з Італії, Метте Фредеріксен з Данії, Евіка Сіліня з Латвії та Інгріда Шимоніте з Литви.

Що спільного у лідерок країн?

Більшість із жінок, які є президенками чи прем’єрками, мають освіту в галузі права або юридичну професію.

Президентка Словенії Наташа Пірц Мусар є адвокаткою, яка також представлла Меланію Трамп у судових справах щодо використання її зображення для тортів, взуття та нижньої білизни.

Президентка Північної Македонії Гордана Сіляновська-Давкова є професоркою права, президентка Косова Вьоса Османі є науковицею в галузі права, а президентка Греції Катерина Сакелларопулу є суддею. Прем’єр-міністерка Боснії Боряна Крішто також має юридичну освіту, а прем’єрка Латвії Евіка Сіліня раніше працювала юристкою.

Єдиними, хто не має такої юридичної освіти, є Метте Фредеріксен із Данії, Джорджія Мелоні з Італії та Інгріда Шимоніте з Литви.

У яких країнах була хоча б одна жінка на керівній посаді?

Лише в 15 країнах Європи жодного разу не було жінки на посаді прем’єрки чи глави держави. Це такі країни як Албанія, Андорра, Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Кіпр, Чехія, Ліхтенштейн, Люксембург, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Росія, Іспанія та Ватикан. Чотири з них (Кіпр, Чехія, Нідерланди та Іспанія) є країнами ЄС.

У якиїх країнах Єіропи є жінки на керівних посадах

Яка частка жінок депутаток у європейських парламентах?

У 1907 році Фінляндія була першою європейською країною, яка обрала жінок до складу депутатського корпусу. Згодом Норвегія, Естонія, Росія та Україна теж почали залучати жінок до політики. Останніми країнами, які долучали жінок до виборів, стали Сан-Марино (1974), Андорра (1984) і Ліхтенштейн (1986).

Тим не менш, жінки досі недостатньо представлені в усіх європейських країнах — за винятком Андорри, де кількість жінок та чоловіків у парламенті є однаковою.

Відсоток жінок

Скандинавія є регіоном з найвищою часткою парламентарок, а Ісландія, Швеція, Фінляндія, Данія та Норвегія займають високі позиції в діаграмі.

відсоток жінок на міністерських посадах

Іспанія має найбільш рівне представництво серед великої п’ятірки Європи. За нею йде Велика Британія, де останні загальні вибори показали найбільшу кількість і частку депутаток за всю іcторію країни.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті