Головна Статті Лише третина німців хоче, щоб Урсула фон дер Ляєн очолила Єврокомісію

Лише третина німців хоче, щоб Урсула фон дер Ляєн очолила Єврокомісію

0
642

Лише третина жителів Німеччини вважають, що їхній міністр оборони Урсула фон дер Ляєн є хорошим вибором на посаду президента Європейської комісії.

Як повідомляє «Європейська правда», про це свідчать результати опитування телеканалу ARD.

33% респондентів вважають, що фон дер Ляєн гідний кандидат для топ-посади в ЄС, 56% висловилися проти її призначення.

Урсула фон дер Ляєн з 2013 року працює міністром оборони Німеччини в уряді Ангели Меркель.

Вона була першою жінкою на чолі оборонного відомства, і тепер (в разі остаточного затвердження Європарламентом) стане першою жінкою-керівницею головного виконавчого органу ЄС.

Опитування регулярно розглядає широкий спектр політичних та соціальних питань. За останніми результатами, 54% німців були дуже задоволені або дещо задоволені діяльністю канцлерки Ангели Меркель. Однак лише 29% задоволені діяльністю її уряду.

Як пише «Європейська правда», позиція Урсули фон дер Ляєн щодо України – неоднозначна.

У лютому 2015 року на Мюнхенській конференції з безпеки фон дер Ляєн виступила проти постачання Україні зброї. Ця позиція лишається чинною і донині – Берлін вважає неприйнятним постачання зброї з Німеччини до України. Вона застерігала від “провокування Росії”, але підтримувала економічні санкції. Після ескалації в районі Азово-Керченської акваторії у листопаді 2018 року Урсула фон дер Ляєн закликала Росію відпустити захоплених українських моряків та кораблі.

Як відомо, лідери ЄС після тривалих та напружених переговорів нарешті запропонували міністру оборони Німеччини Урсулі фон дер Ляєн очолити нову Єврокомісію, а директорка-розпорядниці Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард – посаду президента Європейського центрального банку. Таким чином з чотирьох керівних посад ЄС дві мають очолити жінки.

Голосування за кандидатуру Урсули фон Ляєн має відбутися в понеділок, 15 липня.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті