Головна Статті Литва стала єдиною країною в ЄС, де в уряді немає жінок-міністерок

Литва стала єдиною країною в ЄС, де в уряді немає жінок-міністерок

0
592

Прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс визнав, що його кабінет є єдиним урядом у ЄС, де взагалі немає жінок-міністерок, пише DELFI.lt.

Посадовець також заявив, що в цьому винен не він, а президентка Даля Грібаускайте, яка, мовляв, поставила під сумнів компетентність колишніх міністерок юстиції й науки та освіти.

Читайте також: Даля Грибаускайте: Питання про те, чому в уряді Литви немає жінок, є не найприємнішим

«Коли уряд почав працювати, в ньому було троє жінок. Через різні причини та ініціативи їх не залишилося. Хочу нагадати історію з Мілдою Вайнюте, тодішньою міністеркою юстиції хто продемонстрував таку ініціативу? (у березні 2018 року Вайнюте подала у відставку після того, як її роботу розкритикувала Грібаускайте – ред.) Хочу нагадати також ту ж Юргіту Петраускене (Скверняліс звільнив Петраускене з посади міністерки науки та освіти в грудні 2018 року, коли тривали страйки вчителів через відсутність домовленостей із профспілками щодо підвищення зарплат – ред.)», сказав в прем’єр-міністр.

Він однак забув додати, що в грудні 2018 року тодішня міністерка культури Ліана Руокіте-Йонссон заявила, що почуття власної гідності не дозволило б їй продовжувати роботу з Сквернялісом.

«Я подала заяву про звільнення за власним бажанням, це дуже чітке рішення. Із таким прем’єром я точно не хочу далі працювати, немає сенсу, та й не дозволило б моє почуття власної гідності», сказала Руокіте-Йонссон.

За словами Скверняліса, ситуація в уряді до президентських виборів в травні не повинна змінюватися.

«Виникла така ситуація, я думаю, нічого до президентських виборів не зміниться, а після виборів, коли повернуть повноваження, ймовірно, можуть бути зміни», сказав він.

Відповідаючи на питання щодо того, чи є компетентні жінки, які могли б обіймати посади в уряді, Скверняліс сказав, що після того, як президентка відхилила кандидатуру Ірми Гуджюнайте на пост міністра охорони навколишнього середовища, охочих не залишилося.

«Є компетентні жінки, які, на мою думку, можуть працювати, але після історії з Ірмою Гуджюнайте багато кандидаток не хотіли потрапити в нелогічну історію, як це було з Ірмою», сказав Скверняліс.

Таким чином, зараз в уряді Скверняліса всі міністри чоловіки. Це сталося після того як міністра освіти Петраускене змінив Альгірдас Монкявічюс, а міністра культури Ліану Руокіте-Йонссон – Міндаугас Кветкаускас. В кінці січня прем’єр представив на пост глави Міністерства охорони навколишнього середовища кандидатуру Гуджюнайте, але президентка її відхилила, зазначивши, що у кандидатки немає необхідного досвіду. Міністерство охорони навколишнього середовища було без керівника з початку грудня 2018 року, коли з ініціативи Скверняліса був звільнений Кястутис Навіцкас. Минулого тижня Грібаускайте затвердила на цей пост кандидатуру Кястутіса Мажейки.

Читайте також: У штаб-квартирі ООН розповіли, скільки жінок-міністерок в урядах країн світу

Саулюс Скверняліс є одним із кандидатів на президентських виборах в Литві. Нинішня президентка Даля Грібаускайте після двох термінів не може знову балотуватися на цю посаду.

Нагадаємо, у Литві 12 травня 2019 року відбудуться вибори глави держави, другий тур запланований на 26 травня. З-поміж дев’ятьох кандидатів на посаду президента балотується одна жінка Інгріда Шимон, яка в 2009-2012 роках була міністеркою фінансів. Згідно з опитуваннями, вона входить до трійки лідерів президентських перегонів. Депутатка Аушра Малдейкене, яка раніше заявляла про бажання балотуватися, відмовилася від боротьби й не подала документи на реєстрацію.

50%

На фото  Даля Грібаускайте та Саулюс Скверняліс,
Delfi.lt

 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті