Головна Статті Марія Суляліна отримала нагороду за документування злочинів РФ проти дітей

Марія Суляліна отримала нагороду за документування злочинів РФ проти дітей

0
916

Голова української правозахисної організації «Альменда» Марія Суляліна отримала шведську премію Civil Rights Defender of The Year 2024. Це нагорода за видатну діяльність у захисті громадянських і політичних прав, оголосили на сайті премії, пише Zmina.

2011 року група правозахисників та правозахисниць заснувала організацію, яка отримала назву «Альменда». Ідея її створення полягала в посиленні просвіти з культури демократії, культури миру, прав людини та медіаграмотності серед освітян і молоді України і зокрема Криму.

Через вторгнення Росії у Крим у 2014 році «Альменда» виїхала з півострова. Суляліній, яка працює в організації з 2013 року, на момент окупації було 18 років. Їй довелося залишити рідне місто Ялту.

Із 2014 по 2022 рік організація зосереджувалася на тому, щоб допомагати молоді з окупованих територій переводитися на навчання на підконтрольну уряду України територію та інтегруватися в суспільство.


Читайте також: Катерина Левченко ввійшла в топ-75 жінок Ради Європи


Після початку повномасштабного вторгнення «Альменда» фіксує і документує воєнні злочини щодо дітей. Зокрема, збирає фотографії та відео, проводить інтерв’ю з учителями та батьками.

Марія Суляліна наразі керує організацією разом із командою з 11 людей.

«Діти на окупованих територіях часто невидимі. Вони не можуть говорити від свого імені, оскільки це небезпечно і може призвести до кримінального переслідування, і вони не дуже захищені. Що вони молодші, то більший вплив на них має пропаганда. Діти — наше майбутнє, і наш обовʼязок — захистити їх від мілітаризації та індоктринації, а також забезпечити, щоб процеси реінтеграції враховували їхні потреби», — сказала Суляліна.

Нагородою Civil Rights Defender of The Year відзначають видатних правозахисників та правозахисниць, які попри ризик для власної безпеки, продовжують боротьбу за громадянські та політичні права. Цю премію вручають із 2013 року.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті