Головна Статті Марта Чумало стала першою українкою, яку нагородили премією Улофа Пальме

Марта Чумало стала першою українкою, яку нагородили премією Улофа Пальме

2
53

Заступниця голови центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало стала лауреаткою цьогорічної Премії Улофа Пальме. Марта є першою українкою, яку нагородили цією премією.

Ідеться про престижну щорічну шведську премію, яка присуджується за видатні досягнення у правозахисній діяльності. Серед лауреатів і лауреаток премії свого часу був чеський політик Вацлав Гавел, Анна Політковська, Кофі Аннан, студенти Сараєво, миротворці операції ООН, рух «Black Lieves Matter».

Читайте також: Чотири українки отримали відзнаку Гілларі Клінтон

«Марта Чумало – феміністка, гендерна експертка та психологиня. Як одна із засновниць Центру «Жіночі перспективи» вона вже двадцять років займається підтримкою жінок, які зазнали насильства. Із 2014 року, а особливо після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році, Марта Чумало бере активну участь у підвищенні обізнаності про наслідки війни та допомозі потерпілим. Серед іншого Марта Чумало працює над лобіювання ефективного впровадження Стамбульської конвенції з метою підтримки потерпілих від сексуалізованого насильства на війні», – йдеться у офіційному оголошенні про лауреток премії на сторінці організації.

Разом із Мартою Чумало премію отримали турецька правозахисниця Ерен Кескін, яка відстоює права етнічних меншин, ЛГБТКІ+ та біженців та іранська журналістка Наргес Мохаммаді, яка була центральною фігурою в боротьбі за права жінок і свободу слова в Ірані.

Марта Чумало, Ерен Кескін, Наргес Мохаммаді
Марта Чумало, Ерен Кескін, Наргес Мохаммаді

Офіційна церемонія нагородження відбудеться 1 лютого у Стокгольмській концертній залі, де проводять нагородження Нобелівською премією.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті