Головна Статті Марина Безрукова очолила Агенцію оборонних закупівель

Марина Безрукова очолила Агенцію оборонних закупівель

1
1,198

Марина Безрукова очолила державне підприємство Міністерства оборони України «Агенція оборонних закупівель». Про це повідомляє Міноборони.

«Міноборони вибудовує нову архітектуру закупівель, яка унеможливить прояви корупції та буде відповідати стандартам НАТО. Зміна менеджменту — це перший крок до кардинального перезавантаження «Агенції оборонних закупівель. Наш пріоритет — це своєчасне та якісне забезпечення наших воїнів усім необхідним. Без простору для корупції», — зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.


Читайте також: Богдана Ярова стала радницею заступника міністра оборони


У міністерстві також зауважили, що зміна керівниці — перший крок до трансформації «Агенції оборонних закупівель». Наступний етап — створення Наглядової ради з професійних та компетентних менеджерів міжнародного рівня.

«Ефективні та прозорі закупівлі зброї — запорука національної безпеки, а транспарентність, цифровізація та нульова толерантність до корупції — основні принципи нашої роботи. Ми маємо робити акцент на інноваціях та стратегічних партнерствах, щоб забезпечити найсучасніше озброєння для ЗСУ. Віддаючи перевагу передовим технологіям та постійно вдосконалюючи власний арсенал, ми суттєво покращимо оснащення наших військ», — прокоментувала свою майбутню роботу Марина Безрукова.

У громадській організації «Центр протидії корупції» зауважили, що тяганина з призначенням тривала кілька місяців, але кращої кандидатури годі було шукати.

«Ми вважаємо, що Безрукова – одна з найкращих кандидаток на цю посаду. Вона має більше 20 років досвіду в закупівлях і управлінні ланцюгами постачань, включно – міжнародними: США, Канада, Європа, Близький Схід, Африка. Під її керівництвом закупівлями «Укренерго» стало першим держпідприємством, яке перевело всі тендери на ProZorro, і в якому відбулася системна реформа забезпечення. В результаті – купляти почали на 14% дешевше, час закупівлі зменшили на 20%, заощадили понад 1,2 млрд грн. Безрукова, без перебільшення, одна з найкомпетентніших закупівельниць країни», – йдеться в заяві.

Хто така Марина Безрукова?

У 2017-2024 роках працювала в Національній енергетичній компанії «Укренерго», де розробила та впровадила сучасну політику закупівель, засновану на принципах прозорості, ефективності та розподілу повноважень. «Укренерго» однією з перших серед держкомпаній перевела всі закупівлі на платформу ProZorro, створила інститут уповноважених осіб, відповідальних за закупівлі, дирекцію з управління ланцюгами постачання з категорійним менеджментом у закупівлях, а також впровадила допоміжні функції внутрішнього аудиту та комплаєнсу.

Безрукова — магістерка з фінансів (2001), спеціалістка з правознавства (2007), магістерка управління бізнесом (2020).

Із січня 2017 року працювала в НЕК «Укренерго» на посадах членкині правління, директорки з управління ланцюгами поставок тощо.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті