Жінки — це 50% успіху України

Мая Санду виграє у першому турі виборів президента Молдови

На виборах президента Молдови, які відбулися в неділю, 1 листопада, лідирує прозахідна опозиціонерка Мая Санду. Такими є дані ЦВК Молдови за результатами підрахунку понад 99%% бюлетенів, повідомляє «Європейська правда».

За даними ЦВК, жоден з кандидатів не набрав більше 50% голосів виборців, а, значить, через два тижні повинен відбутися другий тур, в який, судячи з результатів голосування 1 листопада, пройдуть Ігор Додон і Мая Санду.

Найбільше громадян проголосували за Маю Санду(36,10%) і Ігоря Додона (32,66%). На третьому місці опинився Ренато Усатий, який набрав 16,91% голосів. Далі йдуть Віолетта Іванова (6,50%), Андрій Нестасе (3,26%), Октавіан Цику (2,01%), Тудор Деліу (1,37%). На останньому місці Дорін Кіртоаке з 1,20% голосів.

При цьому жителі Кишинева більше підтримують Маю Санду.

Також Мая Санду лідирує за кордоном.

Нагадаємо, що 1 листопада в Молдові пройшли всенародні вибори президента. Явка склала 42,76%. У країні проголосували понад 1,2 млн осіб. За кордоном на виборчі дільниці прийшли ще 148 тис. громадян.

Читайте також: Мая Санду: «Угода з дияволом» заради звільнення держави

Мая Санду — молдовська політикиня і державна діячка, очільниця партії «Дія і солідарність». Здобула освіту в Економічній академії Молдови, також вивчала міжнародні відносини в Академії державного управління при президентові Республіки Молдова. У 2010 році закінчила Гарвардський інститут державного управління ім. Джона Ф. Кеннеді. Обіймала посаду радниці виконавчого директора Світового банку у Вашингтоні, округ Колумбія, США.

У 2012 році працювала на посаді міністерки освіти Молдови. У 2015 році оголосила про створення власного політичного проекту — «Партії дії і солідарності». Восени 2016 року програла вибори президента Молдови, поступившись лідеру соціалістів Ігорю Додону (Санду набрала 48% голосів, а її опонент — 52%).

У червні 2019 року Санду обрали прем’єр-міністеркою Молдови, вона пропрацювала на цій посаді до листопада 2019 року.

Окрім рідної румунської, вільно володіє англійською та російською мовами.

50%