Головна Статті Уряд Молдови очолила Мая Санду

Уряд Молдови очолила Мая Санду

0
1,245

Лідерку партії «Дія і солідарність» (PAS) Маю Санду обрали прем’єр-міністеркою Молдови. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Newsmaker.

За відповідне рішення проголосував 61 депутат. Лідер партії «Платформа Гідність і правда» (DA) Андрій Нестасе став віце-прем’єром і міністром внутрішніх справ. Міністеркою закордонних справ і європейської інтеграції обрали Ніку Попеску.

Легітимність уряду Санду визнав Євросоюз.

Депутати з проєвропейського блоку ACUM (куди належать партії Санду і Нестасе), а також Партії соціалістів, 8 червня підписали коаліційну угоду, за якою розділили посади спікера парламенту й голови уряду, і домовилися про ще низку рішень. Після того, як депутати обрали керівництво парламенту, з’явилося термінове рішення Конституційного суду, який визнав обрання неконституційним, як і ще не ухвалені парламентом закони і постанови. Ще до цього КС опублікував рішення, в якому сказано, що будь-який акт, ухвалений 8 червня в парламенті, буде недійсним, адже термін формування робочих органів парламенту закінчився 7 червня. Проте депутати ухвалили декларацію про визнання Молдови захопленою державою. У ній ідеться про анулювання змішаної виборчої системи і висловлення вотуму недовіри Конституційному суду.

У свою чергу, Нестасе також запропонував звернутися до ЄСПЛ у зв’язку з тим, що КС Молдови ухвалює рішення, що суперечать законодавству.

Як відомо, від суботи у Молдові фактично склалося двовладдя з двома урядами і парламентською більшістю, легітимність якої попередня влада не визнає.

Уряд Санду не зміг провести засідання в будівлі кабміну, оскільки нових міністрів туди не пускають. Будівля оточена протестувальниками та співробітниками поліції, яка продовжує підпорядковуватися уряду Демократичної партії на чолі з Павлом Філіпом.

Читайте також: У штаб-квартирі ООН розповіли, скільки жінок-міністерок в урядах країн світу

Мая Санду — молдавська політикиня і державна діячка, очільниця партії «Дія і солідарність». Здобула освіту в Економічній академії Молдови, також вивчала міжнародні відносини в Академії державного управління при президентові Республіки Молдова. У 2010 році закінчила Гарвардський інститут державного управління ім. Джона Ф. Кеннеді. Обіймала посаду радниці виконавчого директора Світового банку у Вашингтоні, округ Колумбія, США.

У 2012 році працювала на посаді міністерки освіти Молдови. У 2015 році оголосила про створення власного політичного проекту — «Партії дії і солідарності». Восени 2016 року програла вибори президента Молдови, поступившись лідеру соціалістів Ігорю Додону (Санду набрала 48% голосів, а її опонент — 52%).

50%

Фото: rise.md
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті