Головна Статті Мері О’Хейген: «Люди хочуть кращого балансу між чоловіками й жінками в політиці»

Мері О’Хейген: «Люди хочуть кращого балансу між чоловіками й жінками в політиці»

0
799

Українці прагнуть кращого балансу між чоловіками й жінками в політиці, так само, як прагнуть і кращого балансу в сімейному житті. Про це в інтерв’ю Українській правді заявила колишня очільниця українського офісу Національного Демократичного Інституту (NDI) Мері О’Хейген.

«Щодо рівності чоловіків і жінок, я спостерігала чимало змін протягом останніх 5 років. Україна не занурена в минуле, як багато кому здається. Насправді українське суспільство дивиться в майбутнє. Якщо ви не бачили перше опитування в Україні щодо рівності чоловіків і жінок, яке ми проводили у співпраці з офісом віце-прем’єрки минулого року, то воно показало дуже сильну підтримку більшої рівності між чоловіками й жінками. 77% опитаних сказали, що це питання є важливим або дуже важливим. І цей показник був значним не лише серед жінок, а й серед чоловіків», – зауважила О’Хейген.

За її словами, опитування демонструє, що і чоловіки, і жінки не почуваються зручно в традиційних ролях.

Читайте також: Національне опитування: Що відповідають українці про участь жінок у політиці і чоловіків – у вихованні дітей

«У випадку жінок є нереалізоване бажання досягати успіху в кар’єрі й водночас у сім’ї. Чоловіки ж хочуть відігравати більшу роль у сімейному житті, поєднуючи це з традиційною роллю годувальника. Вимога балансування цих ролей між чоловіками і жінками є цілком реальною і не лише в Україні, а й в усьому світі. І це одна з причин, чому люди хочуть кращого балансу між чоловіками й жінками в політиці, так само, як хочуть кращого балансу в сімейному житті. Це значні показники, які вказують на суттєвий запит. Це не питання ідеології чи теорії, це суто практична річ. Якби був кращий баланс у представленості чоловіків і жінок у політичному житті, це б означало, що відображаються інтереси обох статей», – наголосила О’Хейген.

Вона також зауважила, що кращий баланс між чоловіками й жінками у сімейному житті означав би, що всі мали би кращі шанси реалізувати свої прагнення.

«Я спостерігала зміни і в публічному, і в політичному дискурсі щодо цих питань упродовж останніх 5 років, і я бачила зміни в тому, як лідери політичних партій намагалися залучити жінок так само, як і чоловіків. Це стосується як залучення нових прихильників партій, так і висування кандидатами на виборні посади на різних рівнях. Це прогрес, який треба ще продовжувати, але який вже дуже відчутний», – переконана експертка.

На її думку, Україна перебуває під тим самим тиском, як і інші європейські країни, з боку Росії щодо цих питань.

«Росія намагається переконати людей, що рівність їм шкодить. Причина у тому, що вони хочуть створити перепону між Україною і ЄС. У ЄС рівність є ключовим принципом, говоримо ми про рівність між чоловіками і жінками чи про рівність перед законом. Це ключовий принцип ЄС, і країни, які його не визнають, мають значно менші шанси вступу до ЄС. Росія це розуміє. Вона хоче підігріти ворожість до поняття рівності. Росія докладає чимало зусиль, і в Україні теж є сили, які підсилюють російські меседжі, але я сподіваюся, що реальний запит, який дуже проявлений в українському суспільстві, переважить ці напади й що Україна продовжить своє просування в напрямі, якого хочуть люди», – підсумувала Мері О’Хейген.

Мері О’Хейген працювала в Україні 5 років після Революції Гідності. Вона очолювала український офіс Національного Демократичного Інституту (NDI). До України пані О’Хейген працювала над розбудовою демократій в різних країнах світу. Останні 5 років координувала програми з розвитку політичних партій, громадянського суспільства та парламенту із особливим наголосом на залучення жінок у політичну сферу в нашій країні. У квітні вона залишила пост керівниці NDI в Україні.

Українська правда

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті