Головна Статті «Рівні можливості»: Замовлення сексуальних послуг в Раді – ігнорування етики та виборців

«Рівні можливості»: Замовлення сексуальних послуг в Раді – ігнорування етики та виборців

0
415

МФО «Рівні можливості» наголошує на важливості дотримання народними депутатами України принципів парламентаризму та депутатської етики, невіддільним від чого є повага до людської гідності. Про це йдеться у заяві об’єднання.

«Ми вважаємо, що замовлення послуг сексуального характеру у стінах парламенту є прикладом ігнорування принципів професійної етики та очікувань громадян від своїх обранців», – заявляють члени і членкині МФО.

«Рівні можливості» нагадують, що комерційний секс в Україні є проявом системної експлуатації жінок та чоловіків, що зокрема впливає на імідж нашої держави у світі.

Депутатки й депутати, що об’єдналися у МФО, наголошують, що випадок за участі депутата Богдана Яременка порушує не тільки проблему депутатської етики, але має стати приводом до розгортання суспільної дискусії щодо посилення механізмів захисту прав людини та ролі парламенту у цьому процесі.

«Ми, як члени парламенту європейської держави, вважаємо неприйнятною таку поведінку у стінах парламенту та закликаємо колег дотримуватися високих стандартів парламентаризму», – ідеться у заяві.

Як відомо, 30 жовтня журналісти сфотографували у Верховній Раді, як Богдан Яременко, народний депутат від «Слуги народу», під час роботи в сесійній залі, домовляється в мережі знайомств про зустріч за гроші.

Згодом Яременко написав у Facebook, що листування сфабриковане спеціально для журналістів: «Після того, як кілька колег по фракції стали жертвами любителів підглядати і читати через плече ми застосували певні запобіжні заходи і тепер знаємо, коли “журналісти” підглядають в наші телефони. Отримавши такий сигнал я вчинив учора провокацію та дозволив сфотографувати сфабриковане “листування”».

Згодом він видалив запис на сторінці-Facebook і попросив вибачення у всіх, кому створив проблеми своїм вчинком: «від дружини і дітей до фракції і президента».

31 жовтня Яременко виступив з трибуни Верховної Ради, де повторив свої вибачення перед президентом, фракцією, виборцями, проте нагадав журналістам, які напередодні опублікували його особисте листування з повіями, про кримінальну відповідальність за порушення таємниці особистого листування.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті