Home Статті Міністерка Зоряна Скалецька: Я приєднуюся до людей в обсервації

Міністерка Зоряна Скалецька: Я приєднуюся до людей в обсервації

2
186

Міністерка охорони здоров’я прийняла рішення приєднатися до евакуйованих з Китаю громадян, які наступні два тижні перебуватимуть в обсервації у медичному центрі «Нові Санжари» на Полтавщині.

«Я прийняла рішення приєднатися до людей в обсервації. Разом з ними я проведу наступні 14 днів, в одному приміщенні, в тих самих умовах. Сподіваюсь, що моя присутність заспокоїть як тих, хто знаходиться в Нових Санжарах, так і решту країни», – написала вона на своїй сторінці у Фейсбуку.

Як наголосила міністерка, ці люди – наші співвітчизники, отже, ми мусимо дбати про їхнє здоров’я і безпеку.

«Те, що відбувалося сьогодні, та паніка і несприйняття, негатив та агресія дуже мене вразили. Ще більше вони вразили людей, евакуйованих з Китаю. Тому прошу вас висловити їм слова підтримки і подяки за те, що вони погодились провести в ізоляції два тижні задля безпеки нас усіх», – аргументувала вона свій вчинок.

Зокрема вона наголосила, що у МОЗ ретельно готувалися до евакуації та підготували безпечні умови перебування в обсервації, врахувавши всі стандарти ВООЗ та практику інших країн, які здійснили евакуацію своїх громадян з Китаю.

Нагадаємо, 20 лютого з Китаю в Україну прилетіли 72 людини: 45 українців і 27 іноземців. Чотирьох осіб через симптоми хвороби не пустили на борт. Літак із евакуйованими приземлився в аеропорту Харкова. Далі їх повезли в Нові Санжари (Полтавська область).

Подія викликала паніку в окремих регіонах України. Так, на Тернопільщині та Львівщині люди протестували через ймовірне перебування евакуйованих у медичних закладах регіону. Зрештою через інформацію, що людей повезуть у санаторій МВС у Нових Санжарах, місцеві мешканці почали мітинг із вечора 19 лютого, а вранці 20 лютого перекрили дорогу. Ввечері відбулися сутички з поліцією, місцеві жителі палили шини та розбили вікна в автобусах, якими перевозили евакуйованих.

Крім того, депутати Новосанжарської селищної ради звернулися до президента з проханням, щоб евакуйованих українців не залишали на обсервацію у медичному закладі на території селища, тому що заклад нібито непристосований до цього.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті