Головна Статті Міністерство освіти ухвалило стратегію рівних прав та можливостей

Міністерство освіти ухвалило стратегію рівних прав та можливостей

2
762

Кабінет Міністрів України схвалив стратегію впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року. Та затвердив операційний план із її реалізації на 2022 – 2024 роки. Про це пише Міністерство освіти і науки України.

Стратегія базується на базових міжнародних документах і враховує стратегічні документи України у сфері прав людини.

Як зазначають у міністерстві, стратегія визначає базові принципи реалізації державної політики стосовно забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти. З-поміж іншого документ акцентує на запобіганні та протидії будь-якій дискримінації у для всіх учасників освітнього процесу на всіх рівнях освіти.

Стратегія зосереджує увагу на чотирьох цілях:

  • комплексне впровадження принципів, політики і заходів щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у нормативно-правових документах у сфері освіти;
  • посилення ролі закладів освіти задля запобігання та протидії насильству і дискримінації та вдосконалення освітнього процесу на засадах рівності прав та можливостей жінок і чоловіків;
  • посилення компетенції освітян у сфері рівності прав та можливостей чоловіків та жінок;
  • забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидія будь-якій дискримінації, впровадження практик інклюзивності у сфері освіти як основи для подолання наслідків військових дій і післявоєнної відбудови України.

«Із перекопаного глибоко ґрунту виросло насіння майбутнього»

Світлана Войцеховська
Світлана Войцеховська

Політикиня Світлана Войцеховська зазанчає, що ухвалення стратегії рівності у сфері освіти було викликом. Водночас вона каже, що із 2014 року Україна зробила чимало для досягнення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок.

«У 2014 році перед присягою у Верховній Раді України я взяла для себе декілька зобов’язань. Спільно з колежанками і колегами з МФО «Рівні можливості» та громадськими організаціями прийняти відповідні закони для забезпечені рівних прав жінок в українському суспільстві у сферах виборчого права, доступу до професії, ліквідації такого явища як домашнє насильство. Вивести питання гендерної політики на найвищий рівень державної машини.

На цьому ґрунті постав і неймовірний проект. Це Український жіночий конгрес, який став національною платформою лобіювання питань гендерної рівності. Та чого там, мабуть, таки міжнародною.

Бо скільки у нас було президентів, прем’єрів, послів, громадських лідерів міжнародної спільноти, об’єднаних однією метою – забезпечення рівних прав і можливостей. Результат є, вражаючий і неймовірний. Залишалася одна «фортеця» яку мені не вдавалося перемогти – система освіти. Навіть після прийняття нового Закону України «Про освіту», де таки були внесені поправки щодо гендерної політики в системі освіти. На одному з Українських жіночих конгресів я публічно дала слово, що залишатимуся у активній політиці, допоки не буде прийнято «Стратегію гендерної освіти». Цей день настав. Зусилля і можливості не були втрачені. З перекопаного глибоко ґрунту виросло насіння майбутнього», – написала Войцеховска у своєму Фейсбуці.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті