Головна Статті МО відповіло Климпуш-Цинцадзе: Чи призначати радника з гендерних питань, вирішить міністр оборони

МО відповіло Климпуш-Цинцадзе: Чи призначати радника з гендерних питань, вирішить міністр оборони

0
496

Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що в Міністерстві оборони має місце невиправданий бюрократичний опір впровадженню державної політики забезпечення гендерної рівності. Про це вона сказала під час виступу на засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО в Одесі.

Натомість вона протиставила армії досягнення в системі МВС, де вже обрали гендерних радників, які активно допомагають керівництву міністерства, прикордонникам, Нацгвардії та поліції впроваджувати державну політику забезпечення гендерної рівності.

«Проте цього поки що не можу сказати про Міністерство оборони, де досі, попри формальну готовність, чиниться невиправданий бюрократичний опір в цьому напрямі», – йдеться в повідомленні прес-служби віце-прем’єрки.

За її словами, пріоритетним у 2018 році є зокрема розроблення Стратегії забезпечення гендерної рівності в секторі безпеки та оборони України й уніфікація підходів щодо викладання гендерної тематики в навчальних закладах оборонного спрямування.

Також, на думку Климпуш-Цинцадзе, важливим є впровадження і розвиток інституту гендерних радників та системи контактних осіб у складових сектору безпеки та оборони.

Відповідаючи на критику віце-прем’єрки, Міністерство оборони України розповсюдило повідомлення, в якому наголосило, що виконує міжнародне зобов’язання згідно програми партнерства Україна – НАТО щодо гендерних питань і забезпечує рівність прав та можливостей жінок та чоловіків.

«На сьогодні у Збройних Силах України проходять службу близько 25 тисяч жінок, із них – понад 3 тисяч – офіцери. 10 тисяч жінок служать на посадах, які визначають боєздатність ЗС України. Учасниками АТО є більше 6 тисяч жінок, 2 тисячі жінок і зараз виконують бойові завдання у зоні конфлікту на сході країни», – наголошують у Міноборони.

Окрім цього, понад 31 тисяча жінок працює у Збройних Силах України на цивільних посадах.

У Міноборони стверджують, що з метою дотримання гендерної рівності у ЗСУ за останні два роки було суттєво розширено перелік військово-облікових спеціальностей, які можуть обіймати військовослужбовці-жінки (а це близько 100 спеціальностей).

У зв’язку з цим, орієнтовна кількість військових посад, на які дозволяється призначати жінок становить понад 90 тисяч (до 2016 року – лише 38 тисяч посад).

У Міноборони запевняють, що робота з удосконалення дотримання гендерної рівності продовжується.

Зокрема створено відділ з питань гендерної рівності, де працюють військовослужбовці, які контролюють виконання зазначеного питання, окрім цього, в офісі Климпуш-Цинцадзе працюють жінки-офіцери, які відряджені від оборонного відомства для контролю за цим напрямом на міжвідомчому та державному рівні.

«У зв’язку із вищевикладеним, мусимо зазначити, що питання доцільності призначення окремого радника з гендерних питань належить компетенції міністра оборони, а не інших посадовців органів державної влади», – резюмують у відомстві.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті