Головна Статті МОЗ скасувало «пережиток минулого» – наказ про заборонені професії для жінок

МОЗ скасувало «пережиток минулого» – наказ про заборонені професії для жінок

0
906

Міністерства охорони здоров’я скасувало наказ №256, яким визначено перелік з 450 професій, заборонених для жінок. Про це повідомила у Фейсбуку народна депутатка Ірина Суслова.

«Скасування наказу мусить стати першим кроком на шляху до недискримінації жінок у трудових відносинах. Далі – створення безпечних умов праці для усіх людей, незалежно від статі, боротьба із гендерною сегрегацією під час працевлаштування та викорінення сексизму на роботі», – так прокоментувала скасування наказу депутатка.

Нагадаємо, у червні Міністерство охорони здоров’я погодило відміну наказу №256, що забороняє працювати жінкам за 450 професіям.

«Цей документ – пережиток минулого, який не має під собою реального впливу, та просто обмежує право вибору», – ідеться на сайті МОЗ.

Міністерство ще влітку повідомляло, що переглянуло власні документи на відповідність до головних міжнародних зобов’язань України, зокрема на предмет наявності ознак дискримінації.

Зазначений Перелік суперечить вимогам законодавства ЄС, міжнародним зобов’язанням України з питань гендерної політики. Його існування суперечить національному законодавству, зокрема Конституції та міжнародним зобов’язанням України, Законам України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок.

Мінісоцполітики і Міністерство енергетики та вугільної промисловості ще півроку тому погодили ініціативу МОЗ без зауважень.

«Якщо робота шкідлива для жінок, вона так само шкідлива і для чоловіків. Ми маємо створювати належні умови праці для всіх і вимагати це від роботодавців», – висловлювалася з приводу переліку в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Раніше активісти зверталися до голови уряду Володимира Гройсмана, міністра Кабінету міністрів Олександра Саєнка та в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун із проханням посприяти тому, щоб накази було скасовані.

Йшлося про два документи: наказ № 256 1993 року сформував список з 450 професій, куди жінкам вхід заборонений. Серед них машиністи метро, водії автобусів, пожежники тощо. Наказ № 241 визначив граничні норми підйому вантажів для жінок, які становлять 7-10 кг, що автоматично закриває їм дорогу до багатьох професій.

Перелік заборонених професій (повністю)

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті