Головна Статті На мера Тбілісі балотуються чотири жінки

На мера Тбілісі балотуються чотири жінки

0
88

Серед кандидатів на мера Тбілісі – чотири жінки, пише видання Fortuna.

У Грузії 2 жовтня відбудуться місцеві вибори. Як вважають ЗМІ, основна боротьба буде між трьома кандидатами-чоловіками. Однак важливо, що на цих виборах також свої кандидатури висунули жінки.

Ана Долідзе – юристка за фахом, у минулому – членкиня Вищої ради юстиції, радниця четвертого президента Грузії Георгія Маргвелашвілі. Вона почала займатися політикою кілька років тому, нині очолює «Народну партію».

Ана Долідзе
Ана Долідзе

Кілька днів тому Долідзе організувала у центрі Тбілісі акцію «Поважайте жінок у політиці».

Учасники й учасниці вийшли з плакатами «Ти мене ігноруєш», «Ти мене утискаєш», «Ти мене не помічаєш». Мітинг став реакцією на те, що екс-прем’єр Грузії, лідер опозиційної партії «Для Грузії» та кандидат у мери Тбілісі Георгій Гахарія викликав на дебати тільки кандидатів-чоловіків – Каху Каладзе від правої партії та Ніку Мелію від «Єдиного національного руху». За словами Долідзе, у грузинській політиці простежується тенденція утиску жінок.

«Іноді нас не кличуть на дебати, іноді нам кажуть, щоб ми дебатували між собою, поки чоловіки-політики говорять за нас», – сказала Долідзе під час акцій.

Ана Бібілашвілі
Ана Бібілашвілі

Партія «Лело» також висуває жінку на посаду мера – це Ана Бібілашвілі.

Бібілашвілі закінчила факультет архітектури, урбаністики та дизайну за спеціальністю «Архітектура». Вона каже, що «варто припинити тенденцію до бетонування Тбілісі», а також додає: «усе, що створюється в місті, має служити місту».

Тамар Кекенадзе
Тамар Кекенадзе

Політична платформа «Третя сила» – об’єднання кількох опозиційних партій – висуває Тамар Кекенадзе.

«Тамар Кекнадзе народилася і виросла в Тбілісі, багато років працювала в грузинських і міжнародних неурядових організаціях, очолювала великі проекти», – зазначив на презентації лідер партії «Стратегія Агмашенебелі» Георгій Вашадзе.

Кетеван Накашидзе – ще одна кандидатка на посаду мера Тбілісі. Згідно з інформацією, розміщеною на сайті ЦВК, Кетеван Накашидзе була висунута політичною партією «Мамука Тускадзе – за соціальну справедливість». Публічної презентації кандидатки не було, її реєстрація в Центральній виборчій комісії відбулася за кілька годин до дедлайну.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті