Головна Статті На президентських дебатах почали порушувати питання гендерної політики

На президентських дебатах почали порушувати питання гендерної політики

0
1,349

У п’ятницю, 22 березня, Суспільне показувало політичне ток-шоу «Зворотній відлік», де кандидат і кандидатка в президенти презентували свої стратегії та відповідали на запитання ведучих і аудиторії. Цього разу це були Ольга Богомолець та Руслан Кошулинський.

Прикметно, що під час таких дебатів почали надавати слово гендерним експерткам. Зокрема, представниця Громадського альянсу «Політична дія жінок» і голова правління Всеукраїнської громадської організації «Центр «Розвиток демократії» Елла Ламах мала змогу поставити запитання, нагадавши всім учасникам дискусії про те, що нещодавно понад 150 громадських організацій звернулися до всіх кандидатів та кандидаток у президенти із вимогами щодо виборчих квот та ратифікації Стамбульської конвенції.

Читайте також: Громадськість закликала кандидатів у президенти визначитися щодо гендерної політики

У свою чергу Ольга Богомолець, відповідаючи на питання Елли Ламах, зазначила, що підтримує введення квот для жінок у політиці й виступає проти насильства, однак ухилилася від конкретної відповіді про ратифікацію Стамбульської конвенції.

«Що стосується гендера — це зовсім про інше, не про визначеність статі. Мова йде про можливість обирати стать за бажанням, про одностатеві шлюби — я не підтримую це, я підтримую християнські цінності, я підтримую, щоб українців ставало більше в повноцінних сім’ях, де є мама, тато і п’ятеро дітей», — заявила Богомолець.

Читайте також: «Перескрепити поребрик»: реакція соцмереж на Всеукраїнський форум сім’ї

Нагадаємо, на посаду президента України претендують 44 кандидати та кандидатки. У перегонах бере участь найбільша за часи незалежності кількість жінок — чотири (тобто, 9%). Це Ольга Богомолець, Юлія Тимошенко, Інна Богословська та Юлія Литвиненко. Однак у програмах кандидаток не йдеться про гендерну рівність та залучення жінок у політику.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті