На Запоріжчині у Біленьківській ОТГ в раді нового скликання створили депутатську групу з гендерних питань і обрали уповноважену із забезпечення рівних прав і можливостей. Цю посаду обійняла Ольга Кіс, яка в попередній каденції ради ОТГ очолювала групу «Рівні можливості».
Як розповіла нашому виданню голова правління Запорізького благодійного фонду «Єдність за майбутнє» Тамара Огородова, рада ОТГ минулого скликання провела генедрний аудит та розробила стратегію розвитку з урахуванням гендерних аспектів.
Виборці Біленьківської громади оцінили цю роботу й переобрали на місцевих виборах – 2020 майже всіх представниць депутатської групи «Рівні можливості» і голову ОТГ Світлану Зачепило.
Як відомо, на уповноважену особу з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків покладаються функції щодо забезпечення рівності прав і можливостей жінок і чоловіків в роботі відповідних органів виконавчої влади Біленьківської сільської ради. Зокрема, Ольга Кіс буде організовувати роботу виконавчої влади в таких напрямках:
- проведення аналізу стану забезпечення гендерної рівності та вивчення доцільності застосування позитивних дій з метою подолання асиметрії, дисбалансу, що складаються на території сільської ради;
- урахування принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час укладання колективних договорів та угод;
- співробітництва з об’єднаннями громадян, узагальнення інформації, яка надходить від них щодо моніторингу стану дотримання рівності жінок і чоловіків, та спільного вироблення шляхів усунення дискримінації за ознакою статі;
- здійснення постійної інформаційно-пропагандистської діяльності щодо ліквідації всіх форм дискримінації за ознакою статі;
- вжиття заходів, спрямованих на формування ґендерної культури населення;
- організації прийому громадян з питань дискримінації за ознакою статі;
- навчання працівників виконавчих органів влади, органів місцевого самоврядування з питань гендерної проблематики;
Нагадаємо, в Україні в межах реалізації ґендерної політики на регіональному рівні призначають уповноважених осіб, а також радників та радниць, які слідкують за дотриманням гендерної рівності в регіонах.
50%