Головна Анонси Набір на вишкіл із ґендерночутливої журналістики: дедлайн 10 січня

Набір на вишкіл із ґендерночутливої журналістики: дедлайн 10 січня

2
836

Вишкіл із ґендерночутливої журналістики – це онлайн-інтенсив для регіональних медійників та медійниць. Вас чекають шість вебінарів, менторство консультантів/ок і створення ґендерночутливих та ґендерно збалансованих матеріалів. Їх оприлюднять на сайті кампанії проти сексизму в медіа і політиці “Повага” , платформи “Жінки – це 50% успіху України” та в регіональних медіях (за згодою редактора/ки).

Також троє найактивніших учасників/учасниць, які виявлять бажання поділитися новими знаннями з колегами і колежанками, отримають менторський супровід для внутрішньоредакційного майстер-класу й гонорар.

Вишкіл буде цікавий медійникам і медійницям, які працюють в локальних та регіональних медіях, дотримуються стандартів професії, прагнуть удосконалити свій фаховий рівень висвітлення тематики ґендерної рівності.  

Під час вебінарів ви дізнаєтеся:

  • чому професійна журналістика є ґендерночутливою
  • які проблеми ґендерної нерівності й дискримінації є в українському суспільстві
  • які місцеві теми цікаві національним медіям, але про них майже ніхто не говорить
  • як зрезонувати своїми матеріалами

Також ми поспілкуємося про те, як монетизувати ґендерночутливу журналістику для медій. І як не осоромитися на всю країну.

Спікери та спікерки Вишколу з ґендерночутливої журналістики

Спікер(к)и Вишколу – професійні та відомі українські медійники та медійниці, редактор(к)и та засновники медій:

Ірина Виртосу – координаторка Академії з прав людини для викладачів та викладачок журналістики, журналістка Центру прав людини ZMINA, співзасновниця громадської організації людей із інвалідністю Fight for Right (“Боротьба за права”).

Майкл Щур (Роман Вінтонів) – співзасновник Телебачення Торонто, амбасадор глобального руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe, фемініст.

Ольга Вірста – комунікаційна менеджерка і представниця проєкту із журналістики рішень Інституту розвитку регіональної преси, ексменеджерка з комунікацій EasyBusiness.

Валерій Гармаш – CEO сайту «6262.com.ua – Сайт міста Слов’янська».

Вікторія Єрмолаєва – головна редакторка сайту кампанії проти сексизму в медіа і політиці «Повага», радіоведуча, редакторка і членкиня правління Громадського радіо.

Вікторія Кобиляцька – заступниця головної редакторки проєкту «Жінки – 50% успіху України», журналістка та феміністка.

Ліза Кузьменко – медіаекспертка, членкиня Комісії з журналістської етики, засновниця ГО «Жінки в медіа», тренерка із питань різноманітності, інклюзії та ґендерної рівності для НУО та ЗМІ, журналістка, колумністка. 

Андрій Куликов – теле- і радіоведучий, журналіст із досвідом у понад 40 років (Українська служба Бі-бі-Сі в Лондоні, «Свобода слова» на ICTV), голова Комісії з журналістської етики та співзасновник «Громадського радіо».

Катерина Лихогляд – журналістка-фрилансерка, авторка фільму “Тюрма можливостей“, “Вікторія: трагедія пустоти” (співавторка), “Гандзюк: системне вбивство” (співавторка) і журналістських розслідувань спецпроєкту #Правосилля незалежної розслідувальної агенції Слідство.Інфо.

Ірина Славінська – координаторка з ґендерних питань кампанії проти сексизму в медіа та політиці «Повага».

Надішліть заявку до 10 січня 2021 року та станьте учасником / учасницею Вишколу з ґендерночутливої журналістики.

Дати вебінарів: 19 січня (11:00-12:30, 13:30-15:00), 21 січня (11:00-12:30, 13:30-15:30) та 23 січня (12:00-14:00, 15:00-17:00).

Консультації після вебінарів

Після вебінарів учасники / учасниці, які бажають отримати менторський супровід для підготовки ґендерночутливих та ґендерно збалансованих матеріалів, нададуть драфти і працюватимуть над ними разом із консультант(к)ами.

Дедлайн для публікації матеріалів – до 15 березня 2021 року. 

Також троє найактивніших учасників/учасниць Вишколу проведуть майстер-класи для своїх редакцій. Організатори забезпечують менторську підтримку для їх підготовки та проведення, зокрема участь консультантів/ок як співтренерів/ок. Також передбачена фінансова підтримка – за майстер-клас учасники/учасниці отримають гонорари у сумі 1500 гривень.

15 березня відбудеться підсумковий вебінар Вишколу для обговорення Вишколу, результатів роботи над матеріалами та вручення електронних сертифікатів.

Форма навчання – онлайн, платформа ZOOM. Вишкіл із ґендерночутливої журналістики проходитиме українською мовою. Необхідна техніка – стабільний інтернет, ноутбук, комп’ютер або планшет.

Участь безкоштовна. 

Обов’язкова присутність протягом усіх днів Вишколу.

З питань Вишколу з ґендерночутливої журналістики звертайтеся до Вікторії Лісовик на [email protected] або телефоном +38-050-241-8386.

Вишкіл здійснюється в межах проєкту Національного Демократичного Інституту завдяки щедрій підтримці британського народу через Міністерство закордонних справ, у справах співдружності та розвитку в рамках Фонду розвитку ефективного врядування. Думки, висловлені тут, належать автору(-ам/кам) та не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ, у справах співдружності та розвитку або Уряду Її Величності.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Анонси