Головна Статті Народні депутатки звернулися до генпрокурора через відео студії «Квартал 95»

Народні депутатки звернулися до генпрокурора через відео студії «Квартал 95»

2
787

Народні депутатки від «Європейської солідарності» звернулися до генерального прокурора і голови Служби безпеки України щодо фрагмента випуску студії «Квартал 95» про ексначальника Рівненського ТЦК. 

Про це у своєму фейсбуку написала народна депутатка Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона, а також Марія Іонова, Ірина Геращенко та Ірина Фріз звернулися до правоохоронних органів.

«Певно, ви вже бачили / чули про новий номер «95 кварталу», який поглумився над формою, в якій вмирають найкращі українці та українки. Ми з колегинями теж бачили цю ганьбу і цього разу вирішили діяти. «Гумор» цих людей із відбитою емпатією перейшов усі межі. Це далеко не вперше, коли вони збурюють суспільство, але тепер ідеться про національну безпеку», — написала Климпуш-Цинцадзе.

«ЗСУ героїчно боронять українську землю, а недолугі гумористи влаштовують інформаційні провокації, які паплюжать честь та гідність військових.

Тільки так можна трактувати «номер» «Кварталу 95», де була продемонстрована пародія на гучну історію з пристрастями в Рівненському ТЦК. Історія гучна, провокаційна, але питання вже закрите, як у контексті дисплінарного покарання, так і суспільного осуду. А спроба кварталівців дискредитувати армію огидна та недоречна»,прокоментувала Марія Іонова.

«Дії акторів мають отримати належну правову оцінку»

У своєму зверненні депутатки наголосили, що актор та акторки з’явилися на сцені в піксельній формі, схожій на ту, що носять військові Збройних сил України.

«Поводилися протягом щонайменше дев’яти хвилин зухвало і непристойно, а також виголошували клішовані фрази, якими паплюжився авторитет ЗСУ, принижувалася честь і гідність військовослужбовців», — йдеться у зверненні.

Також депутатки відзначили, що дії авторів сценарію та акторів підпадають під ознаки кримінального правопорушення. Заявниці наполягають на тому, що ці дії акторів мають отримати належну правову оцінку з боку компетентних органів «із метою недопущення дискредитації ЗСУ в умовах воєнного стану».

Що трапилося?

Студію «Квартал 95» розкритикували через номер із великоднього випуску шоу. Номер отримав назву «Начальник Рівненського ТЦК шифрується від російських шпигунів».

Це пародія на колишнього начальника Рівненського ТЦК Олександра Ярмошевича, який втрапив у скандал через відео, на яких він цілується з жінками.

У відео зіграли акторки «Жіночого кварталу», а також Андрій Рибак — ведучий, комік, колишній учасник шоу «Холостячка».

За сюжетом, нова працівниця ТЦК скаржиться своїм колегам, що начальник намагався її поцілувати. А у відповідь їй пояснюють: у ТЦК встановили жучки й камери відеоспостереження, тож вони вигадали «шифр», щоб таємна інформація не потрапила до російських спецслужб. 

Цей «шифр» отримав назву «ДПО» («дотики-поцілунки-обіймашки»). Тож нову працівницю просять «не панікувати», коли начальник мацає її або цілує, адже так він «передає інформацію». 

До прикладу, одна з працівниць, яку грає Ірина Сопонару, каже новенькій: «Це виходить, що він хотів тобі дати дуже серйозне завдання, [коли хотів поцілувати тебе]. Щоб ти пішла в ГУБ — Головне управління безпеки — і передала їм документи по комплектації. Ти панікерша».

Номер «Кварталу» викликав обурення в коментарях, також про нього негативно висловлюються в соцмережах. Студію звинувачують у знеціненні військових, а також у нормалізації сексизму й домагань на робочому місці. 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті