Головна Статті Наталя Федорович: 23 тисячі людей отримали допомогу від мобільних бригад з протидії насильству

Наталя Федорович: 23 тисячі людей отримали допомогу від мобільних бригад з протидії насильству

0
538

Наталія Федорович, заступниця міністра соціальної політики, розповіла про практику діяльності мобільних бригад, що на сьогодні надали допомогу близько 23 тисячам клієнтів, 64% яких звернулися за допомогою уперше, а також про новостворені притулки для постраждалих від домашнього насильства у Харкові, Бердянську та Кривому Розі та про розширення їх мережі, що є у планах Міністерства на 2018 рік.

Також вона звернула увагу на проблему не ратифікованої Україною Стамбульської конвенції. Це відбулося на прес-конференції з нагоди початку міжнародної кампанії «16 Днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства в Україні». Захід організував Офіс Ради Європи в Україні, пише «Урядовий портал».

Також укотре наголосили на необхідності  ратифікувати в Україні Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству («Стамбульська конвенція») інші учасники прес-конференції: Анастасія Дєєва, заступник Міністра внутрішніх справ України, Богдан Крикливенко, керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Олена Литвиненко, заступник  Голови Офісу Ради Європи в Україні, Круден Бронвін, голова Департаменту розвитку співпраці Посольства Канади в Україні, Катерина Левченко, президент «Ла Страда – Україна».

До акції долучились усі обласні державні адміністрації та міські ради міст обласного значення.

Заступниця міністра соціальної політики зазначила, що ратифікувати цю Конвенцію рекомендовано за результатами звіту України з виконання Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок, який відбувся у лютому цього року в Женеві. На необхідності її ратифікувати також акцентували увагу 15 країн світу під час захисту Національної періодичної доповіді щодо стану дотримання прав людини в Україні в листопаді цього року.

«Питання насильства щодо жінок не можна розглядати як приватну справу. Це виклик державі, й він вимагає комплексного реагування на проблему. Це потребує змін до національного законодавства, в тому числі ратифікації Стамбульської конвенції», – сказала Наталія Федорович.

Мінсоцполітики спільно з іншими центральними органами виконавчої влади, народними депутатами України проведено величезну роботу не тільки з підготовки законопроекту про ратифікацію Стамбульської конвенції, але й з розробки пов’язаних із нею законодавчих і підзаконних актів. Серед них – проект нового Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», проекти Положення про спеціалізований притулок для жертв домашнього насильства та Положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті