Головна Статті «Не щастить із Мар’янками»: як Руслан Марцінків принизив депутатку

«Не щастить із Мар’янками»: як Руслан Марцінків принизив депутатку

2
969

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків перебивав під час виступу депутатку Мар’яну Вершиніну, а потім назвав її «Мар’янкою». Депутатка прокоментувала, що Марцінків не вперше вдається до знецінення і перешкоджає її депутатській діяльності. Вона готова позиватися, якщо якісь правозахисні організації нададуть супровід у підготовці документів та представлятимуть її інтереси в суді.

Що трапилося?

На позачерговій сесії міськради під час розгляду земельного питання депутатка Івано-Франківської міської ради Мар’яна Вершиніна вимагала, аби питання про передачу землі в оренду зняли з голосування. Вершиніна у своєму виступі зазначила, що питання важливе для громади, а його чомусь вирішують поспіхом, без оприлюднення і обговорення, ще й на позачерговій сесії. 

Депутатку перебивав міський голова Руслан Марцінків, не даючи Вершиніній договорити. Поставивши пропозицію депутатки на голосування, Марцінків прокоментув: «Щось нам не щастить із Мар’янками. То одна — у Верховній Раді, одна — у міській».

«Коли ти ставиш незручні питання, тебе починають перебивати, не дають висловити думку й узагалі не відповідають, при цьому порушують закон «Про статус депутатів місцевих рад», регламент ради та інші норми законодавства. Неприємно відчувати і бачити цю зневагу, знецінення, порушення норм чинного законодавства та сексизм», — прокоментувала Вершиніна у своєму дописі у фейсбуку.

«Мер Івано-Франківська — невихований, бидлуватий сексист»

У коментарях до допису депутатку підтримали, засудивши поведінку Марцінківа.


Читайте також: Пам’ятка від ЮрФем: Що робити, якщо ви зіткнулися з сексизмом


Так, операційна директорка та аналітикиня транспортних даних у ТОВ «Оресунд» Катерина Лозовенко зауважила, що така поведінка неприпустима для міського голови.

«Мер Івано-Франківська — невихований, бидлуватий сексист. Чому? Зараз розкажу. Сьогодні на сесії міської ради найпатріотичніший, смиренний християнин, традиційний сім’янин і мер Івано-Франківська проявив абсолютну зневагу до депутатки міської ради. Депутатки, яка висловлює незгоду з сумнівними рішеннями мера та його команди з точки зору інтересів громади!

Просто послухайте цей спіч від мера… Мар’янка. В очах адекватних людей учинок Мар’яни лишиться гідним, вона ставить незручні питання та відстоює право на справедливість. А Руслан Романович —бидло та сексист»,написала у фейсбуку Катерина Лозовенко.

«Я не знаю жодного випадку, коли б головуючий до депутата-чоловіка міг би звертатись – Андрійко, Іванко, Василько… Навіть якщо це політичний опонент. Чомусь чоловіки-політики, публічні особи, такі, як Руслан Марцінків, дозволяють собі це робити по відношенню до жінок-депутаток. Що це, як не сексизм у політиці? Що це, як не слабкість, коли в тебе немає аргументів і ти починаєш так загравати із залом. Сподіваюся, у міського голови вистачить сили і сміливості публічно вибачитися перед Мар’яною Вершиніною», – цитує видання Курс громадську діячку із Херсона, виконавчу директорку Громадського центру «Нова генерація» Оксану Глєбушкіну.

Активістки також вимагають, щоб Марцінків вибачився перед депутаткою.

«Цьому хамству та знеціненню жінки на будь-яких посадах та у всіх державних установах має бути край. Підтримую Мар’яну Вершиніну і вимагаю поваги, чекаю вибачення та офіційних коментарів мера з цього приводу!» — підтримала депутатку письменниця Ольга Андріяшко.

Перешкоджання депутатській діяльності

Мар’яна Вершиніна поки не планує подавати позов у цій справі. Пояснює, що депутатська діяльність неоплачувана. А підготовка до суду — це не лише фінансові вкладення, а й багато часу. Але якщо якісь правозахисні організації нададуть супровід у підготовці документів та представленні її інтересів у суді, депутатка готова виступити позивачкою.

Мар'яна Вершиніна
Мар’яна Вершиніна

Також Вершиніна зазначає, що це не вперше міський голова перешкоджає її депутатській діяльності, зокрема не дає виступати на сесіях.

«На грудневій сесії не давали сказати й слова. Доводилося викрикувати з місця, але все одно до уваги це не брали. У січні я вже подала свої пропозиції письмово. Але на сесії міський голова їх не зачитував, прокоментувавши, що «багато тексту читати». У цих діях вбачаю пряме перешкоджання депутатській діяльності. Адже виступати на сесіях та представляти інтереси громади — мої прямі ообов’язки як депутатки», прокоментувала Вершиніна.

Тож зараз депутатка шукає юристів, які б розумілися на регламенті та роботі депутатів місцевого самоврядування, аби якісно підготувати позовні документи щодо перешкоджання депутатській діяльності.

Нагадаємо, раніше в Коломиї достроково припинили повноваження секретаря ради Андрія Куничака, який назвав депутатку Галину Белю відьмою.

Олена Андрушко

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті