Головна Статті (Не)знана Леся Українка: у Києві презентували виставку про життя письменниці

(Не)знана Леся Українка: у Києві презентували виставку про життя письменниці

2
532

«(Не)знана Леся Українка: повернення» — таку виставку на Контрактовій площі у Києві презентували Український інститут національної пам’яті та Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького.

Експозицію підготували ще торік до 150-річчя Лесі Українки. Її відкриття з участю дослідників життя та творчості поетеси й авторів проєкту було заплановане на 24 лютого 2022 року. Презентацію скасували через повномасштабне російське вторгнення.

Читайте також: Леся Українка — право на боротьбу. 10 фактів із життя письменниці

«Постать Лесі Українки ми відкриваємо та (пере)прочитуємо заново. Поступово відходять стереотипи, що роками навіювалися радянською пропагандою. Починаючи від потрактування її походження, самоідентифікації, поглядів та переконань, інтерпретацій творчості. Сподіваємося, стане джерелом цікавих відомостей про поетесу», — говорять організатори.

Виставка розповідає про життя Лесі Українки, її батьків, братів та сестер, сімейні традиції. Також чимала увага приділена політичній активності письменниці, її внеску у жіночий рух.

Читайте також: «Жіночі історії лідерства»: в Україні повертають із небуття імена діячок жіночого руху

Виставка триватиме впродовж кінця березня — квітня 2023 року. Експонується на площинах Українського інституту національної пам’яті на Контрактовій площі в Києві (сквер № 3, між виходом із метро на вулиці Спаській та пам’ятником Григорію Сковороді). Ті, хто не можуть переглянути виставку особисто, можуть ознайомитися із банерами на сайті Українського інституту національної пам’яті.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті