Home Статті Ненсі Пелосі, перша жінка-спікерка Палати представників США, обрана на цю посаду вдруге

Ненсі Пелосі, перша жінка-спікерка Палати представників США, обрана на цю посаду вдруге

0
616

Демократку Ненсі Пелосі обрали на посаду спікера Палати представників США на 2019-20 роки. Про це пише «Голос Америки».

Крісло спікера Пелосі займатиме вдруге. У 2007 році вона стала першою жінкою в історії США на цій посаді. Вона головувала у Палаті представників до січня 2011 року, коли республіканці відібрали у демократів більшість. З того часу Ненсі Пелосі була лідеркою меншості.

Як відомо, демократи здобули більшість у нижній палаті Конгресу після перемоги на виборах 6 листопада.

Учора, 3 січня, за Пелосі проголосувало 220 законодавців, а представник республіканців Кевін Маккарті отримав 192 голоси. Кілька інших кандидатів розділили між собою решту голосів у Палаті, яка складається з 435 місць.

78-річна Ненсі Пелосі вперше була обрана до Палати представників від штату Каліфорнія у 1987 році.

«Я особливо пишаюся тим, що є жінкою-головою Палати цього Конгресу, у рік, коли виповнюється 100 років від набуття жінками права голосу. Коли нові члени приймуть присягу, наш Конгрес оновиться, і наша демократія буде зміцнена оптимізмом, ідеалізмом та патріотизмом цих “першокурсників”», – сказала Пелосі у своїй промові.

Як пише AP, Пелосі залишається дуже поляризованою фігурою, яку республіканці зневажають як лібералку з Сан-Франциско. Але вона також є матір’ю 5 дітей і бабусею 9 онуків, яка пробила скляну стелю, щоб стати одним з найвпливовіших політиків XXI століття.

Пелосі вже зіткнулася з тиском деяких демократів-«першокурсників», які заявили про можливість розгляду справи про імпічмент президента США Дональда Трампа. Натомість Пелосі назвала імпічмент «діяльністю, що викликає розбіжності».

«Ми не маємо наполягати на імпічменті з політичних мотивів і не маємо уникати імпічменту з політичних мотивів», – сказала Ненсі Пелосі в інтерв’ю NBC’s Today show, зазначивши, що варто зачекати на результати розслідування щодо російського втручання у вибори 2016 року.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Статті