Із 25 листопада розпочалася кампанія 16 днів активізму проти гендернозумовленого насильства щодо жінок та дівчат. Ця ініціатива проходить уже протягом 32 років у всьому світі.
Кампанія покликана звернути увагу суспільства на проблему гендернозумовленого насильства щодо жінок та дівчат, сприяти його превенції та поінформувати про платформи для допомоги постраждалим.
ООН Жінки в Україні розпочали загальнонаціональний інформаційний проєкт #Нестерпиться. Кампанія реалізовується за підтримки Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та фінансування урядів Норвегії, Швеції та Японії в партнерстві зі Starlight Media.
Читайте також: Ольга Стефанішина: Сексуальне насильство під час війни — це воєнний злочин, що не має терміну давності
«У 2023 році 3,6 мільйона людей в Україні потребують доступу до послуг із запобігання та реагування на гендернозумовлене насильство. 90% з них — жінки та дівчата. І до того актуальна для українського суспільства проблема стає ще складнішою в час повномасштабної війни, коли мільйони українок зіштовхуються з викликами вимушеного переміщення, проживання на прифронтових та тимчасово окупованих територіях», — зауважують в організації.
16 історій про силу звернутися по допомогу
#Нестерпиться — це 16 особистих історій українок, які віднайшли в собі сили звернутися по допомогу та зупинити насильство.
У межах проєкту опублікували історію журналістки, авторки проєкту «Не мовчи» Анастасії Лугової, яку побили та спробували зґвалтувати в потязі «Маріуполь – Київ» у 2021 році. Завдяки тому, що історія набула розголосу, нападника Анастасії ув’язнили.
В іншій історії хореографка та танцівниця Олена Шоптенко розповідає, як у дитинстві до неї домагався незнайомий чоловік у метро.
Загалом у межах проєкту вийде 16 відео. Кампанія об’єднала різних за досвідом, віком, професіями жінок. Проте всі ці голоси та історії об’єднує одне прагнення — власним прикладом надихнути та підтримати інших жінок та дівчат, що потребують звернення до сервісів протидії насильству.