Жінки — це 50% успіху України

Нгозі Оконджо-Івеала стане першою жінкою, яка очолить СОТ

Нгозі Оконджо-Івеала

Нгозі Оконджо-Івеала стане першою жінкою та першою африканкою, яка очолить Світову організацію торгівлі (СОТ), пише Альджазіра.

«Це чудова, м’яка, дуже ніжна жінка з автентичним підходом до розв’язання проблем, але, попереджаю: це тверда рука у м’якій рукавичці і сильна воля», – сказала про неї президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард.

Нгозі Оконджо-Івеала – родом з Нігерії, економістка та політична діячка. Її батько був королем Нігерії.

Закінчила Гарвардський університет та Масачусетський технологічний університет.

Двічі була міністеркою фінансів Нігерії – 2003 – 2006 та 2011 – 2015.

25 років пропрацювала у Світовому банку. 

Крім нігерійського, має також американське громадянство.

Протягом двох своїх повноважень на посаді найвищого фінансового чиновника Нігерії Оконджо-Івеала допомогла стабілізувати одну з найбільш нестабільних економік світу, провівши економічні реформи в енергетичному секторі.

Читайте також: Меркель, Лагард і Гарріс: Найвпливовіші жінки 2020 року за версією Forbes

Її зусилля призвели до того, що організовані угруповання погрожували їй смертю, а в 2012 році одна з груп, чиї інтереси постраждали від зусиль Оконджо-Івеали по боротьбі з корупцією в нафтовій промисловості Нігерії, викрала її 83-річну матір та вимагала від міністерки негайно подати у відставку.

Як пише Альджазіра, Оконджо-Івеала тоді занурилася в роботу і згадала пораду свого батька – нігерійського короля: «Ніколи не дозволяй нікому залякувати себе та шантажувати». Зрештою, її мати пережила випробування.

Нгозі Оконджі-Івеала вважає, що серед викликів, з якими вона стикнеться на посаді, головним є недовіра між багатими економіками та країнами, що розвиваються. Це породжує протекціонізм, який суперечить місії СОТ – відкрита торгівля на благо всіх.

Оконджо-Івеала усвідомлює, що велику частину її роботи буде присвячено торговельним битвам між Китаєм та Заходом.

«Розвинуті країни – члени СОТ вважають, що тягар лібералізації, який вони несуть, є занадтим. Тож я буду дослухатися до думки, як розвинутих країн, так і країн, що швидко розвиваються, та країн, які менш швидко розвиваються, і шукати, де є точка дотику цих позицій», – сказала вона в інтерв’ю Bloomberg.

Світова організація торгівлі (СОТ) (World Trade Organization, WTO) – міжнародна організація, яка почала діяти 1 січня 1995 року задля лібералізації міжнародної торгівлі та регулювання торгово-політичних відносин країн-членів. СОТ є потужною і впливовою міжнародною структурою, здатною виконувати функції міжнародного економічного регулювання. Членство у СОТ стало на сьогодні практично обов’язковою умовою для будь-якої країни, що прагне інтегруватися в світове господарство. Україна набула повноправного членства в СОТ 16 травня 2008 року.

50%