Головна Статті Новий уряд Ізраїлю: 27 міністрів, з них дев’ять – жінки

Новий уряд Ізраїлю: 27 міністрів, з них дев’ять – жінки

1
215
Ізраїль: новий уряд
(с) Emmanuel Dunand, BBC

В Ізраїлі сформовано новий уряд, у якому рекордна кількість жінок-міністерок – 9.

Про це повідомляє Haaretz.

Уряд, який складається з 27 членів, очолив колишній міністр оборони, правий політик Нафталі Беннет.

Читайте також: Анніта Деметріу: На Кіпрі жінка вперше стала спікеркою парламенту

Його кабінет сформований в коаліції з центристською партією і її лідером Яіром Лапідом. Сторони дійшли згоди, за умовами якої Беннет буде прем’єр-міністром протягом двох років, а потім поступиться цим місцем Лапіду на два роки до нових парламентських виборів. Сам Беннет в цей час стане міністром внутрішніх справ.

Коаліція під керівництвом Беннета перервала 12-річне перебування на посаді прем’єр-міністра Беньяміна Нетаніягу.

Нафталі Бенет та Беньямін Нетаніягу
Нафталі Беннет та Беньямін Нетаніягу

Як відзначає Укрінформ, якщо раніше в кризових політичних ситуаціях ізраїльські державники створювали «уряди національної єдності», то тепер новий склад Кабінету міністрів має бренд «уряду змін» – зміни поколінь, зміни політичних підходів, зміни політичної культури.

Уряд та коаліцію сформували суто світські сили. Вперше за понад 20 років в уряді Ізраїлю не буде представників релігійних ортодоксальних партій.

Читайте також: «Я ще говорю!»: Переможна кураторка власної історії Камала Гарріс

Серед учасників уряду зараз: крайньоправа консервативна партія «Яміна» («Правиця») на чолі із новим прем’єром Нафталі Беннетом, ліберали з «Еш Атід» («Є майбутнє»), яких очолює новий міністр закордонних справ Яїр Лапід та «Тіква Хадаша» («Нова надія»), чий лідер Гедеон Саар посів крісло міністра юстиції, лівоцентристи з партії «Кахоль-Лаван» («Біло-блакитні»), очільник яких Бені Ганц зберігає позицію міністра оборони, популісти з «Ісраель бейтену» («Наш дім – Ізраїль»), незмінний керманич яких Аівгдор Ліберман тепер стає міністром фінансів, соціал-демократи з партії «Авода», лідерка яких Мерав Міхаелі стає мінстеркою транспорту, та ліворадикали з «МЕРЕЦ», фронтмен яких Ніцан Горовіц керуватиме міністерством охорони здоров’я.

Повний список міністрів та міністерок нового уряду Ізраїлю:

Уряд Ізраїля 1
Уряд Ізраїля 2
Уряд Ізраїля 3
Уряд Ізраїля 4

У зв’язку із призначенням нового уряду Ізраїля у світових медіа також з’явилася новина про те, що ортодоксальний сайт Behaderey Haredim заблюрив фото жінок-міністерок.

Як пояснює The Jerusalem Post, такий тренд є у деяких ортоксальних ЗМІ: прикривати обличчя жінок. У різні роки різні видання блюрили обличчя Ангели Меркель, Гіларі Клінтон, а також ізраїльських політикинь, зокрема й тих, які балотувалися від релігійних громад, на території яких видавалися ці ЗМІ.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті