Головна Статті Обрання Валентини Данішевської медіа відзначили заголовком «ВСУ очолила жінка»

Обрання Валентини Данішевської медіа відзначили заголовком «ВСУ очолила жінка»

0
322

Головою Верховного Суду обрано Валентину Данішевську. Деякі медіа в Україні відзначили її обрання сексистськими заголовками, як-то «Оновлений Верховний суд очолила жінка».

На посаду очільника Верховного Суду під час Пленуму було висунуто три кандидатури: Валентину Данішевську, Аркадія Бущенка та Володимира Кравчука, хоча раніше на загальних зборах суддів касаційних судів на посаду Голови ВС було п’ять кандидатів, але пізніше Дмитро Луспеник та Богдан Львов зняли свої кандидатури, пише «Українське право».

У результаті голосування кандидатуру Данішевської підтримали 67 суддів, Кравчука – 21  суддя та Бущенка – 12 суддів та 11 суддів проголосували проти всіх. Головою Верховного Суду Пленум оголосив Валентину Данішевську.

Валентина Данішевська, яка раніше Указом Президента була призначена до Касаційного господарського суду, а відтепер обрана на посаду голови суду, не здійснюватиме правосуддя у відповідному касаційному суді.

Як Голова ВС Данішевська входитиме до складу Великої Палати Верховного Суду, яка узагальнюватиме судову практику та діятиме як суд апеляційної інстанції у справах, розглянутих Верховним Судом як судом першої інстанції.

Валентина Данішевська як Голова Верховного Суду за посадою також увійшла до складу Вищої ради правосуддя.

Нагадаємо, що коли Валерію Гонтарєву було призначено на посаду голови Національного банку України, ЗМІ так само вийшли з сексистськими заголовками «Нацбанк вперше очолила жінка».

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті