Головна Статті «Образа для жінок та історії»: італійські політикині проти сексуалізованої статуї

«Образа для жінок та історії»: італійські політикині проти сексуалізованої статуї

1
141

У Італії відкрили статую жінки-героїні поеми XIX століття. Місцеві депутатки та політикині кажуть, що зображення сексистське та принижує жінок. Про це пише The Guardian.

Днями колишній прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте відкрив скульптуру за мотивами поеми The Gleaner of Sapri. Поема заснована на історії експедиції проти Неаполітанського королівства Карло Пізакане, одного із перших італійських мислителів-соціалістів.

Бронзова статуя, яка б мала стати символом сили та незламності своїх переконанням, зображає жінку в прозорій сукні.

Читайте також: Італія: новий уряд, старий сексизм

Лаура Болдріні, депутатка від лівоцентристської Демократичної партії, заявила, що статуя є «образою для жінок та історії, яку вона повинна відзначати».

«Чоловічий шовінізм – одна із бід Італії», – прокоментувала вона у своєму Twitter.

Жінки-політикині із Демократичної партії Палермо закликала знести статую. «Знову ми повинні зазнавати приниження та бачити жінок, представлених в образі сексуалізованого тіла, позбавленого душі і без будь-якого зв’язку із соціальними та політичними проблемами», – йдеться у заяві групи.

Політикині стверджують, що статуя не відображає ні антибурбонської революції, ні «самовизначення жінки, яка вирішила не йти на роботу, щоб стати на бік проти гнобителя».

Автор скульптури – Стіфано захистив свою роботу, написавши, що якби це залежало від нього, статуя була б «абсолютно гола … просто тому, що я любитель людського тіла».

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті