Головна Статті Обстригли волосся й облили фарбою: у Болівії познущалися над очільницею міста

Обстригли волосся й облили фарбою: у Болівії познущалися над очільницею міста

0
608

Мер невеликого містечка в Болівії зазнала нападу опозиційних протестувальників, які тягали її по вулицях босоніж, поливали червоною фарбою та насильно обстригли волосся, повідомляє ВВС.

Патрісію Арсе з партії MAS («Рух до соціалізму»), яку очолює президент Ево Моралес, віддали поліцейським через кілька годин після нападу.

Вже два тижні між прихильниками Моралеса та його опонентами тривають сутички, які розпочалися після оголошення результатів президентських виборів 20 жовтня. У зіткненнях загинули щонайменше три людини.

Що трапилося з мером?

Група антиурядових протестувальників перекрила міст у Вінто, невеликому містечку в провінції Кочабамба в центральній Болівії.

Поширилися чутки, що двох опозиціонерів вбили поблизу міста в сутичках із прихильниками Ево Моралеса, тому розлючені демонстранти увірвалися до ратуші міста, де перебувала мер Патрісія Арсе. Демонстранти звинуватили її в намаганні зірвати протести і в смертях, про які ширилися чутки.

З криками «вбивці, вбивці» чоловіки в масках протягнули її по вулицях до мосту. Там вони змусили жінку стати на коліна, насильно обстригли волосся і облили червоною фарбою. Вони також змусили її підписати заяву про відставку.

Зрештою пані Арсе передали поліції, яка доставила її до місцевої лікарні.

У ратуші демонстранти побили скло і підпалили будівлю.

Пізніше одна смерть із тих, про які ходили чутки, була підтверджена. 20-річний Лімберт Гусман Васкес став третьою жертвою конфронтації – його знайшли з проламаним черепом та травмами, які могли бути викликані вибуховим пристроєм.

Чому почалися сутички

Ево Моралес

Конфронтація почалася в ніч після презитдентських виборів 20 жовтня, коли підрахунок результатів з незрозумілої причини призупинили на 24 години.

Потім оголосили результати виборів: Ево Моралес здобув на них 47%, а лідер опозиції – історик та експрезидент Карлос Меса – 36,5%.

Згідно з законодавством, переваги у 10% в першому турі було достатньо для оголошення Ево Моралеса президентом.

Проте зупинка підрахунку голосів викликала підозри серед прихильників Карлоса Меси в тому, що результати сфальсифікували, аби дозволити Ево Моралесу, який перебуває при владі з 2006 року, залишатися на своїй посаді ще п’ять років.

Спостерігачі за виборами від Організації американських держав висловили своє занепокоєння, і наразі проводять аудит виборів. Однак Карлос Меса відхилив аудит, аргументуючи це тим, що він був узгоджений без участі його та його партії.

Ево Моралес звинуватив Карлоса Месу у підготовці державного перевороту, між прихильниками обох політиків почалися сутички в різних містах.

12 листопада стало відомо, що Моралес утік до Мексики, яка надала йому політичний притулок. Він пояснив, що зробив це, бо його життю загрожувала небезпека. Також заявив, що пішов у відставку добровільно, аби не допустити кровопролиття. Водночас Моралес пообіцяв повернутися до Болівії «з більшою силою та енергією».

Тим часом посаду тимчасового президента країни  зайняла очільниця Сенату Болівії Жанін Аньєс. За словами сенаторки, вона займає посаду, оскільки Болівія не може перебувати у «вакуумі влади».

«Через повну відсутність  президента та віцепрезидента … як керівниця Палати сенаторів я негайно приступаю до виконання обов’язків президента, як передбачено в конституційному порядку», – сказала Аньєс.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті