Головна Статті ОБСЄ очолила міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде

ОБСЄ очолила міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде

2
1,104
Анн Лінде, ОБСЄ
Анн Лінде у Станиці Луганській, Україна, березень 2020-го

Оскільки 1 січня Швеція, за ротаційним принципом, стала головуючою країною Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) терміном на один рік, то на 2021 рік організацію очолила керівниця МЗС Швеції Анн Лінде.

«Нова Діюча голова, міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде вже заявила про те, що Шведське головування в ОБСЄ підтримуватиме роботу Нормандського формату і Тристоронньої контактної групи з метою відновлення суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Символічно, що свій перший закордонний візит у новій якості Анн Лінде планує здійснити саме до України. Очікуємо на неї в Києві вже цього місяця. Розраховуємо, що цей візит буде важливою нагодою Діючій голові ОБСЄ побачити на власні очі наслідки триваючої збройної агресії та тимчасової окупації Російською Федерацією частин території України», – йдеться у повідомленні ТКГ у Facebook.

Анн Лінде, ОБСЄ

Анн Крістін Лінде – шведська політикиня, членкиня Соціал-демократичної партії, міністерка у справах Європейського Союзу та торгівлі Швеції з 2016 року, міністерка закордонних справ Швеції з 2019 року.

Народилася 1961 року в Гельсінборгу. Закінчила Стокгольмський університет, бакалаврка мистецтв.

Анн Лінде відвідувала прифронтові території Донбасу в рамках свого візиту в Україну в березні 2020 року.

Лінде також є прибічницею принципів гендерної рівності.

«Дайте жінкам право вирішувати нарівні з чоловіками. Прислухайтесь до жіночих організацій та громадянського суспільства. Завжди ставте питання: «Чи впливає це однаково на жінок та чоловіків? Як можна виправити різницю? Чи мають дівчата час на навчання замість того, аби турбуватися про братів, сестер та батьків? Як цінується і винагороджується внесок жінок у охорону здоров’я, суспільство та економіку?» Суспільства, в яких панує рівність, є більш успішними та стійкими. Зараз світові уряди та ООН мають можливість зробити рівність своїм пріоритетом. Наш заклик: «Зробіть це!», – так вона писала у статті, створеній у співавторстві з заступницею голови Організації ООН з питань гендерної рівності «ООН Жінки» Осою Регнер для Аftonbladet.

Стаття була присвячена гендерним викликам під час пандемії COVID-19.

Нагадаємо, що Генеральним секретарем ОБСЄ також є жінка – у грудні німецька дипломатка 59-річна Хельга Шмід була призначена новим генсеком організації.

Шмід стала першою жінкою на цій посаді. 

Вона була заступницею генсека і політичною директоркою служби з 2011 року. 

З 2016 року Шмід працювала генеральним секретарем Європейської служби з зовнішніх справ. Вона зіграла ключову роль у переговорах між ЄС та Іраном щодо іранської ядерної програми.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті