Головна Статті Офіс віце-прем’єрки ініціюватиме скасування сексистського наказу про дрес-код для працівників Кабміну

Офіс віце-прем’єрки ініціюватиме скасування сексистського наказу про дрес-код для працівників Кабміну

0
627

Офіс віце-прем’єрки Іванни Климпуш-Цинцадзе та Урядова уповноважена з гендерних питань Катерина Левченко ініціюватимуть скасування наказу «Про затвердження рекомендацій щодо зовнішнього вигляду (дрес-коду) працівників Секретаріату Кабінету Міністрів України».

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем`єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, назвала цей наказ проявом сексизму і дискримінації.

«Виявляється, у інституційної слабкості може бути і позитивна сторона. Саме тому, що абсолютно абсурдні рішення перестають з часом втілюватися в життя. … до цього часу діє наказ КМУ з 2010 року щодо якогось дивовижно-допотопного дрес-коду для держслужбовців – працівників Секретаріату Кабміну. Порушуємо його із задоволенням щодня, то носячи штани, волани, трикотаж і навіть великі прикраси, то одягаючись не в суто темно-сіро-синьо-коричневі кольори… Сексизм і дискримінація процвітали за тих керманичів, а для нас – це неприйнятно.

Ініціюватимемо разом відміну наказу в якомога стисліший термін!», – написала Іванна Климпуш-Цинцадзе на своїй сторінці у Фейсбуку.

Зокрема у наказі від 30 вересня 2010р. №155 ідеться про те, що жінки-держслужбовці мають 10 обмежень у дрес-коді.

Ділове вбрання жінки – державного службовця

На робочому місці жінка – державний службовець повинна виглядати жіночно, стильно, елегантно, мати індивідуальний шарм, незважаючи на деякі обмеження ділового етикету. Головне у зовнішньому вигляді ділової жінки – доглянутість, відчуття міри, елегантність та доцільність.

Існує десять обмежень для жіночого вбрання ділового стилю:

не носити одяг, що повністю відкриває руки (навіть за сильної спеки відкриті плечі повинні бути прикриті легким жакетом (довжина рукавів повинна бути до ліктя);

не рекомендується глибоке декольте на блузах чи сукнях;

не вдягати надто вузькі і короткі спідниці (класична довжина – до середини коліна) та спідниці з глибокими розрізами спереду, ззаду чи збоку;

не вдягати прозорі сукні чи блузи, через які просвічує спідня білизна;

утриматися від трикотажних жакетів, костюмів, светрів (для офіційного ділового костюма вони неприйнятні, у неофіційній обстановці – можливі, але речі повинні бути високої якості).

не вдягати сукні, що щільно облягають фігуру;

не варто носити одяг із синтетичних тканин, які електризуються; з еластичних тканин з додатком лайкри; прозорих тканин, мережива, блискучого шовку, джинсової тканини;

не рекомендується одяг із тканин у квіточки, інші малюнки, з використанням живописних полотен, друкованих текстів, портретів людей чи зображень тварин тощо;

не варто зловживати брючними костюмами і брюками;

не рекомендується використовувати масивні та яскраві прикраси, а також рюші, волани, бахрому, пір’я, банти; в оформленні ділового костюма варто уникати численних накладних деталей.

Також наказ містить і обмеження щодо вбрання чоловіка – держслужбовця – працівника Кабміну.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті