Home Статті Оксана Маркарова може очолити Посольство України в США

Оксана Маркарова може очолити Посольство України в США

5
620
Оксана Маркарова

Оксану Маркарову, екс-міністерку фінансів України, висунуто на посаду амбасадорки України в Сполучених Штатах Америки. Про це поінформував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він же наголосив на тому, що це буде перша жінка на цій посаді.

«Зваживши всі аргументи, я запропонував кандидатуру Оксани Маркарової», – написав міністр.

Він наголосив, що процедура її оформлення запущена, але займе певний час.

«У разі призначення Україна вперше матиме у Вашингтоні Посла, яку добре знають і в Адміністрації США, зокрема в Держдепі та Міністерстві фінансів, так і у МВФ. … Колишній міністр закордонних справ Костянтин Грищенко після багатьох років в міжнародній та національній політиці казав: складніше за дипломатію лише внутрішня дипломатія. Колишня і успішна міністр фінансів за визначенням не може бути поганим дипломатом. Там просто посада не дозволяє не бути дипломатом», – прокоментував свій вибір кандидатури Дмитро Кулеба.

Читайте також: Оксана Маркарова: «Коли чоловіку пропонують керівну посаду, він же не думає: «Ок, а хто завезе дітей у школу?…»

Оксана Маркарова народилася 28 червня 1976 року. З червня 2018 року виконувала обов’язки, а з листопада 2018 року до березня 2020 року була міністеркою фінансів України.

Маркарова прийшла на державну службу 2015 року – з березня 2015 по квітень 2016 вона була заступницею міністерки фінансів та керувала апаратом за часів керівництва Наталії Яресько.

У квітні 2016 року з приходом нового уряду та міністра фінансів Олександра Данилюка Маркарова стала його першою заступницею.

З 2016 року вона також отримала посаду урядової уповноваженої з питань інвестицій.

Має українську та закордонну освіту.

1999 року отримала ступінь магістра екології Києво-Могилянської академії.

У 2001 році здобула ступінь магістра у галузі публічних фінансів та торгівлі університету Індіани, США.

В її офіційній біографії вказано, що Оксана Маркарова працювала в консалтинговій компанії Chemonics Intl. Inc, а потім була радницею з економічної політики та менеджеркою із зовнішніх та корпоративних зв’язків в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital).

У 2000 році в США проходила практику в Світовому банку, працюючи в групі банків та та фінансових ринків регіону Європи та центральної Азії.

До роботи в уряді вона 12 років очолювала Інвестиційну групу ІТТ.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті