Головна Статті Оксана Матіяш стала першою українкою, яка отримала стипендію Фонду Барака Обами

Оксана Матіяш стала першою українкою, яка отримала стипендію Фонду Барака Обами

1
496

Голова правління громадської організації «Навчай для України» Оксана Матіяш стала стипендіаткою Фундації Барака Обами. Вона — єдина українка, яка отримала цю можливість. Про це активістка написала на своїй сторінці в Facebook.

«Друзі, сьогодні нарешті можу поділитися з вами важливою новиною. Я стала першою стипендіаткою з України Фонду Барака Обами в Колумбійському Університеті, і наступні місяці проведу у Нью-Йорку», — йдеться у повідомленні.

Цього року стипендію отримали 12 людей із усього світу, які працюватимуть і навчатимуться на базі Колумбійського університету в Нью-Йорку у 2023-2024 роках.

«Я не залишила Teach For Ukraine і залишаюся головою організації. Велика частина моєї мотивації податися на цю програму — це стати кращою керівницею і лідеркою для команди, а також побудувати партнерства та зв’язки для освітнього сектору країни. Сподіваюся, що і для інших вийде теж», — додає Матіяш.

Стипендіальна програма Фонду Барака Обами існує з 2018 року. Вона має на меті розвинути наступне покоління лідерів та лідерок, надаючи учасникам можливість отримати навички, інструменти та досвід, які розширять масштаби та вплив їхньої роботи.

Стипендіати братимуть участь в академічному та експериментальному навчанні, розробленому Колумбійським та Чиказьким університетами у партнерстві з Фондом. За час свого існування програма підтримала 132 молодих лідерів та лідерок із 59 країн світу.

Хто така Оксана Матіяш?

Оксана Матіяш — очільниця громадської організації «Навчай для України», випускниця Оксфордського університету.

«Навчай для України» — це освітня організація, яка з 2017 року залучає найкращих випускників і талановитих молодих спеціалістів та спеціалісток із різних галузей до вчителювання у школах у маленьких населених пунктах України. Матіяш очолила організацію у 2020 році.

Учасники та учасниці програми щонайменше на один рік переїжджають у малі громади, де працюють із дітьми і покращують власні професійні та лідерські навички.

У березні 2022 року організація запустила проєкти «екстреної освітньої допомоги», спрямовані на підтримку дітей та освітян. Наприклад, ідеться про проєкт із компенсації освітніх втрат під назвою «Освітній суп».

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті