Головна Статті Олена Кондратюк тимчасово очолила Верховну Раду України

Олена Кондратюк тимчасово очолила Верховну Раду України

0
1,083

Олена Кондратюк тимчасово виконуватиме обов’язки голови Верховної Ради, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Відповідно до розпорядження спікера парламенту Дмитра Разумкова, з 12 листопада я розпочала виконання обов’язків голови Верховної Ради… Я хочу вас запевнити, що в моїй діяльності не буде жодної інтриги, я працюватиму строго відповідно до Конституції, регламенту Верховної Ради, законів України, і моїм обов’язком буде з вашою допомогою, разом з апаратом Верховної Ради забезпечити стабільну, ефективну та відповідальну роботу парламенту в інтересах громадян”, – сказала Кондратюк на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і груп парламенту в понеділок.

«Здається, вперше Верховну Раду України очолює жінка. Хай і тимчасово. Щось вказує, що нас чекає більше уваги до пошуку взаємопорозуміння в парламенті найближчим часом. Якщо його не відправлять на локдаун робочих днів. Що теж можливо», – написав нардеп Ярослав Юрчишин.

Раніше повідомлялося, що спікер Верховної Ради Дмитро Разумков і перший віце-спікер Руслан Стефанчук хворі на коронавірус.

Нагадаємо, у серпні 2019 року Олену Кондратюк обрали заступницею голови Верховної Ради. Заступниця спікера виконує доручення голови парламенту, заміняє його за потреби і якщо відсутній перший віце-спікер. А ще – взаємодіє з судами (формально, бо суди після реформи не підконтрольні парламенту). Також має забезпечувати інформування про діяльність ВР й зачитувати звернення депутатів.

Як повідомила Кондратюк на своїй сторінці у Фейсбуку, нардепи мають намір уже завтра викликати до парламенту прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та весь склад уряду.

За її словами, вони повинні дати відповіді на питання доцільності карантину вихідного дня. На те, як виконується Постанова ВРУ про безкоштовні тести для громадян на COVID-19, безкоштовні ліки, на забезпечення лікарень всім необхідними; звіт про витрачені кошти з ковід-фонду.

«Зареєстрували разом з керівниками депутатських фракцій та груп Постанови ВРУ, якою рекомендується Уряду скасувати карантин вихідного дня. Також плануємо розглядати законопроект про відтермінування РРО для малого бізнесу», – заявила Олена Кондратюк, наголосивши, що розраховує на підтримку депутатських фракцій та груп і всього суспільства.

Олена Кондратюк народилася 1970 року у Львові. Освіту здобула в університеті імені Франка, є кандидаткою історичних наук.

Із 2007 року від «Батьківщини» неодноразово обиралася депутаткою ВР, була членкинею Комітету з питань свободи слова.

У 2019 році в списку партії Юлії Тимошенко йшла під 5-м номером.

У Верховній Раді VIII скликання була співголовою МФО «Рівні можливості».

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті